PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sąd zatwierdził upadłość układową Bomi

Autor: dlahandlu.pl 1 sierpnia 2012 16:12

Sąd zatwierdził upadłość układową Bomi

Sąd Rejonowy w Gdańsku postanowił o ogłoszeniu upadłości Bomi z możliwością zawarcia układu. Zarząd Bomi ocenia, że ta decyzja pozwoli spółce na kontynuowanie działalności, dokończenie procesu restrukturyzacji oraz zachowanie miejsc pracy.

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ, Wydział VI Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych w Gdańsku postanowił o utrzymaniu zarządu własnego dla spółki i wyznaczył sędziego komisarza w osobie Ewy Kubiak oraz nadzorcę sądowego w osobie Grażyny Ossowskiej-Mazurek.

Tymczasowy nadzorca sądowy w swoim sprawozdaniu zaproponowała zmianę konstrukcji postępowania na upadłość układową z likwidacją majątku nieruchomego.

Przypomnijmy, że Bomi złożyła wniosek o upadłość układową w dniu 10 lipca. Jako powód złożenia wniosku spółka podała wypowiedzenie kredytów przez Pekao, PKO BP i BRE Bank. We wniosku o upadłość spółka zgłosiła wierzytelności o wartości około 220 mln zł.

Prezes sieci Bomi Witold Jesionowski zapowiedział, że spółka będzie zamykać nierentowne sklepy. Przyznał, że takich jest większość w sieci.
Propozycje układowe zgłoszone przez Bomi we wniosku o upadłość obejmowały m.in. uprzywilejowanie drobnych wierzycieli posiadających zobowiązania w łącznej kwocie nie większej niż 15 tys. zł, poprzez spłatę 100 proc. zobowiązań w terminie trzech miesięcy od zatwierdzenia układu.

Bomi proponuje ponadto spłatę zobowiązań wobec banków poprzez redukcję ich zobowiązań o 50 proc. i spłatę w okresie 10 lat w ratach kwartalnych.

Spłata zobowiązań wobec wierzycieli będących dostawcami produktów świeżych (czyli o terminie przydatności nie większym niż 10 dni) ma nastąpić poprzez redukcję ich zobowiązań o 30 proc. i spłatę w okresie 8 lat w ratach kwartalnych. Z kolei zobowiązania wobec wierzycieli będących dostawcami produktów suchych (o terminie przydatności większym niż 10 dni) maja zostać zredukowane o 40 proc.
Wynajmującym sieci Bomi powierzchnie handlowe, spółka proponuje spłatę zobowiązań poprzez redukcję ich o 50 proc. i spłatę w okresie 10 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane