Sąd zmniejszył karę dla właściciela Biedronki

Autor: PAP 26 marca 2013 21:07

Sąd w Santarem obniżył wysokość kary dla grupy Jeronimo Martins za nieuczciwe praktyki podczas promocji w sieci Pingo Doce. Zamiast 30 tys. euro, jakie nałożył na detalistę urząd antymonopolowy za stosowanie dumpingu, właściciel Biedronki musi zapłacić 12 tys. euro.

Portugalską firmę, która liczyła na uniewinnienie, nie usatysfakcjonował werdykt. Władze grupy Jeronimo Martins zamierzają odwołać się teraz do sądu apelacyjnego w Evorze.

Decyzja sądu w Santarem dotyczy pierwszomajowej promocji, którą w 2012 r. w swoich 360 sklepach Pingo Doce przeprowadziła firma Jeronimo Martins. Akcja zorganizowana podczas wolnego w Portugalii Dnia Pracy polegała na 50-procentowych obniżkach dla klientów, którzy dokonali zakupów powyżej kwoty 100 euro.

W trakcie trwania promocji do supermarketów Pingo Doce ponad 40 razy wzywana była policja. Główny powód interwencji funkcjonariuszy stanowiły konflikty pomiędzy klientami.

W sierpniu ub.r. portugalski urząd antymonopolowy nałożył na detalistę karę w wysokości 30 tys. euro. Sankcja była wynikiem stwierdzonych przez instytucję nieprawidłowości podczas majowej promocji. Władzom JM zarzucono m.in. dumping w przypadku piętnastu rodzajów produktów, w tym m.in.: cukru, kawy, płatków śniadaniowych, ryżu, wina, pieluch oraz mleka.

We wrześniu ub.r. władze grupy Jeronimo Martins zaskarżyły decyzję urzędu antymonopolowego do sądu.

Ubiegłoroczna akcja detalisty korzystnie wpłynęła na wizerunek firmy na rodzimym rynku. Według badania Kantar Worldpanel, promocja spotkała się z odzewem 183 tys. portugalskich gospodarstw domowych, zabierając klientów głównie placówkom handlu tradycyjnego. Koszt jednodniowej akcji był jednak kosztowny dla firmy JM, która straciła na niej 10 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Stonka 2013-03-27 20:29:57

    Złodziejstwo. Powinni dać 300 tyś euro!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane