Sage: 15 proc. firm MSP ma problemy po zmianie VAT

Autor: dlahandlu.pl 24 stycznia 2011 13:55

Według danych producenta oprogramowania Sage, ok. 15 proc. małych i średnich firm w Polsce ma różnego rodzaju problemy w związku z wprowadzoną zmianą podatku VAT.

Ogółem, w skali kraju jest to kilka tysięcy firm. Zdaniem Sage, główne trudności, jakie dziś przeżywa 15 proc. firm, mają kilka przyczyn: w firmach nadal brakuje wiedzy o nowych przepisach, wielu przedsiębiorców zdecydowało się modernizować systemy na własną rękę, bez udziału producenta oprogramowania, aktualizację systemów odkłada się na ostatnią chwilę, nowe, zaktualizowane oprogramowanie nie jest dostatecznie elastyczne.

Dane o problemach MSP z dostosowaniem działalności księgowej i handlowej do nowych stawek VAT pochodzą z infolinii, jaką Sage uruchomiło dla przedsiębiorców jeszcze w końcu grudnia 2010 roku. - Nasze obserwacje adaptacji sektora MSP wskazują, że niestety nie wszystkie rozwiązania, stosowane przez przedsiębiorców po nowym roku, dostatecznie radzą sobie z obsługą rozliczeń i transakcji zgodnie nowymi uwarunkowaniami prawnymi - dodaje Artur Palac z Sage.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane