Samorządy ciągle zabiegają o centra handlowe

www.portalsamorzadowy.pl 3 listopada 2017 09:39

– Ważne jest, by uświadomić przedstawicieli samorządów, miast, jakie są funkcje handlu i nieruchomości handlowych i jak różne mogą one być, jak bardzo powiązane z innymi funkcjami. Mam na myśli biura, rozrywkę, restauracje, hotele – mówi w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl Radosław Knap, dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Jak mówi Radosław Knap, samorządy lokalne zabiegają o inwestorów budujących centra handlowe. - Na targach, które zorganizowaliśmy w Warszawie, mieliśmy kilku przedstawicieli samorządów lokalnych i prowadziliśmy z nimi rozmowy. Warto podkreślić, że jest to rozmowa o szerszym kontekście. Skojarzenia związane z centrum handlowym są, także dla samorządów, nieco schematyczne – z halą, hipermarketem - mówi.

- Ważne jest, by uświadomić przedstawicieli samorządów, miast, jakie są funkcje handlu i nieruchomości handlowych i jak różne mogą one być, jak bardzo powiązane z innymi funkcjami. Mam na myśli biura, rozrywkę, restauracje, hotele - dodaje.

Jego zdaniem, projekty mieszane mogą być bardziej interesujące niż sam handel, o którym mniej się teraz mówi.

Przyznaje, że w ostatnich latach więcej centrów było budowanych w mniejszych miejscowościach, nawet tych poniżej 100 czy 50 tys. mieszkańców.

więcej na : www.portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane