PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sanepid w Stokrotce, znaleziono 120 kg zepsutego mięsa

Autor: Gazeta.pl 31 października 2013 09:21

Bialski sanepid kazał zutylizować 120 kg zepsutego mięsa ze Stokrotki w Białej Podlaskiej. Na nieświeże udka z kurczaka i indyka natknął się jeden z klientów, który chciał ugotować sobie rosół - podaje gazeta.pl. Kontrola odbyła się 28 października.

Inspektorzy sanepidu wkroczyli na zaplecze i jak mówi dyrektor Cybulski, znaleźli 120 kilogramów nieświeżego drobiu: głównie udek z kurczaka i ok. 5 kilogramów indyka.

Rzecznik prasowy sieci supermarketów Urszula Herecka zapewniła "Gazetę", że termin ważności mięsa nie był przekroczony. Jednocześnie podkreśliła, że nie jest upoważniona, aby ujawnić, kto był dostawcą.

"Nasza sieć współpracuje z kilkuset dostawcami na terenie całego kraju. Jakość oferowanych produktów jest dla nas kluczowym elementem strategii i zdarzenie, jakie miało miejsce 27 października 2013 w Białej Podlaskiej ma charakter incydentalny. Pragniemy poinformować, że mięso o zakwestionowanej przez klienta jakości było sprzedawane w naszej placówce detalicznej w terminie przydatności, przy zachowaniu właściwych temperatur przechowywania. Cała partia towaru, z której pochodził ten produkt, została wycofana ze sprzedaży w tym sklepie. W takich przypadkach wyciągamy surowe konsekwencje wobec winnych zaistniałych sytuacji. Zapewniamy, iż dokonamy wszelkich starań, aby podobne zdarzenie nie miało miejsca w przyszłości."  - podała Stokrotka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kewlys 2013-10-31 14:42:29

  Zawsze "podobają" mi się tego rodzaju tłumaczenia - "standardy, najwyższa jakość...", itd. Niby data przydatności była dobra, temp. przechowywanie również a towar zepsuty. Paranoja.

  Żadna sieć nie pozwoli sobie na generowanie strat własnych a odbywa się to kosztem zdrowia niestety klientów. Jeżeli sklep czy właściciele utrudniają postępowanie, to powinien być od razu zamknięty. A kara dotkliwa.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  17,99

 • Śr

  14,19

 • Min

  9,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane