Sarenza pozyskała 74 miliony euro na rozwój sprzedaży w Europie

Autor: pr 6 sierpnia 2014 11:57

Sarenza pozyskała dofinansowanie w wysokości 74 milionów euro, które przyczynią się do dalszego rozwoju sprzedaży na rynku e-commerce oraz wzmocnią pozycję firmy we Francji i w Europie.

W wyniku problemów finansowych Sarenzy w 2007 roku, zarząd nad spółką przejęło dwóch większościowych akcjonariuszy Stéphane Treppoz oraz Hélène Boulet-Supau. Decyzja ta doprowadziła do uniezależnienia się firmy od dotychczasowych udziałowców, poprzez wykupienie ich akcji w 2011 roku. Sarenza obecnie sprzedaje produkty za pośrednictwem 11 stron internetowych w 26 krajach. 

Firma chce kontynuować rozwój - w tym również na polskim rynku. Pomocny w dążeniu do tego celu ma być zastrzyk finansowy, który pozyskany został od czterech inwestorów, dwóch spółek: HLD, Publicznego Banku Inwestycyjnego (BPI France) i dwóch prywatnych inwestorów, w tym rodziny Philippe Foriel-Destezet. Dofinansowanie w wysokości 74 mln euro ma przyczynić się do rozwoju sprzedaży na rynku e-commerce oraz zwiększenia świadomości istnienia marki w Europie.  

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane