PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Saturn uruchamia sklep online. Media Markt ruszy za tydzień

Autor: dlahandlu.pl 12 listopada 2012 22:55

Saturn uruchamia sklep online. Media Markt ruszy za tydzień

Sieć sklepów z elektroniką użytkową Saturn rozpoczęła sprzedaż internetową. Łącznie w internetowym sklepie SATURNA dostępnych jest ponad 100.000 artykułów. E-sklep sieci Media Markt, która należy do spółki Media-Saturn ruszy w przyszłym tygodniu.

- Sprzedaż wielokanałowa pozwoli zwiększyć potencjał, jakim dysponuje Saturn w handlu tradycyjnym - powiedział Marcin Rosati, członek zarządu Media Saturn Holding Polska. - Obecnie w Polsce działa 17 sklepów SATURN, głównie w największych miastach. Poprzez sprzedaż online dotrzemy w rejony, w których nie mamy marketów.

- Gdy patrzymy na rynek internetowego handlu elektroniką użytkową i poczynani naszych konkurentów można powiedzieć, że trochę zaspaliśmy. Otwieramy nasz sklep dopiero teraz, ale jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom najbogatszą ofertę na rynku - wyjaśnia dyrektor generalny Media-Saturn Polska Jarosław Drabarek. - Wypracowaliśmy najlepsze rozwiązania logistyczne i informatyczne, które pozwolą nam skuteczniue konkurować z największymi e-sklepami działającymi na polskim rynku.

Sklep internetowy sieci Saturn będzie opierał się na nietypowych rozwiązanych logistycznych, zbliżonych do tych na jakich działają sklepy internetowe dystrybuujące żywność. - Zwykle sklepy z elektroniką mają jeden magazyn centralny, z którego prowadzona jest wysyłka towaru do zamawiających go klientów. My zdecydowaliśmy się na system logistyczny wzorowany na rozwiązaniach stosowanych przez sieci handlowe sprzedające przez internet artykuły spożywcze. Każdy z naszych 17 sklepów na terenie Polski będzie jednocześnie magazynem dystrybucyjnym - wyjaśnia dyrektor generalny Media-Saturn Polska.

Zastosowane rozwiązanie jest nie tylko mniej kapitałochłonne, bo sieć nie musi inwestować potężnych kwot w centrum dystrybucyjne, ani wynajmować nowego magazynu, ale sprawia, że towar może dotrzeć szybciej do klienta, który go zamówił.

Należąca do tej samej grupy co Saturn sieć Media Markt uruchomi swój e-sklep już w przyszłym tygodniu. Można przypuszczać, że sieć elektromarketów zastosuje podobne rozwiązania logistyczne, jak jej bratnia firma Saturn i dystrybucja będzie prowadzona z 46 sklepów Media Markt działających na terenie kraju.

Realizacja projektu e-sklepu Saturn od strony technicznej została powierzona firmie E-Net-Production z Katowic.

Uruchomienie internetowego kanału sprzedaży nie powstrzymuje ekspansji stacjonarnych sklepów SATURN. Plany rozwoju zakładają otwarcie kolejnych marketów. Jeszcze w tym roku Media Markt planuje uruchomić nową placówkę w Gdyni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,37

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane