Savills: Centra handlowe w największych europejskich miastach będą przyciągać inwestorów

Autor: dlahandlu.pl 18 marca 2016 10:12

- Europejski rynek nieruchomości komercyjnych pozostaje atrakcyjny dla inwestorów szukających wysokich stóp zwrotu. W 2016 roku spodziewamy się wzrostu łącznego wolumenu inwestycji w granicach 3-5 proc. Ze względu na planowane przez inwestorów dywersyfikacje portfeli, tegoroczne wolumeny będą w mniejszym stopniu skoncentrowane w kluczowych lokalizacjach i rozłożą się bardziej równomiernie na obszarze całego kontynentu - uważa Marcus Lemli, szef Europejskiego Działu Doradztwa Inwestycyjnego Savills.

Wśród trendów na europejskim rynku inwestycyjnym Savills wymienia m.in. inwestycje w centra handlowe w największych miastach - dominujące centra handlowe w miastach, charakteryzujących się wzrostem populacji i intensywnym ruchem turystycznym, będą w dalszym ciągu świetnie prosperować.

Przedsiębiorcy nadal będą inwestować w handel elektroniczny i europejski rynek logistyczny: w 2015 rynek handlu elektronicznego w Europie wzrósł o 22%, a dalsze innowacje w sektorze handlowym spowodują wzrost popytu na powierzchnie magazynowe i centra dystrybucyjne we wszystkich aglomeracjach w Europie. 

Najlepsze ulice handlowe w miastach atrakcyjnych turystycznie będą dalej przyciągały rzesze odwiedzających spoza kontynentu i pozostaną w kręgu zainteresowania międzynarodowych sieci handlowych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane