PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Scenariusz zgodny z wizją Luisa Amarala - dyrektor generalny Stock Spirits Group ustępuje

Autor: dlahandlu.pl 18 kwietnia 2016 09:37

Stock Spirits Group Plc poinformowało, że Chris Heath ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego (CEO) firmy ze skutkiem natychmiastowym, aby przejść na wcześniejszą emeryturę. Mirosław (Mirek) Stachowicz, który od listopada 2015 r. pełni rolę niezależnego dyrektora niewykonawczego Stock Spirits, obejmie funkcję p.o. dyrektora generalnego firmy do czasu powołania docelowej osoby na to stanowisko.

Mirek Stachowicz ma szerokie doświadczenie w zarządzaniu firmami konsumenckimi w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie jest niewykonawczym wiceprzewodniczącym rady firmy Harper Hygenics S.A. oraz dyrektorem niewykonawczym w CCC S.A. Obie firmy są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

David Maloney, przewodniczący rady Stock Spirits powiedział:  - Plan sukcesji był przedmiotem dyskusji rady oraz komitetu ds. nominacji od kilku miesięcy. Na początku tego roku wybrana została międzynarodowa firma doradcza, która ma pomóc pozyskać odpowiednią osobę na stanowisko dyrektora generalnego. Dyskutowałem tę kwestię bezpośrednio z Chrisem. Chcieliśmy jednak nominować nowego dyrektora zarządzającego w Polsce zanim podejmiemy dalsze kroki, aby uniknąć zbyt dużej niepewności. W ubiegłym tygodniu z przyjemnością nominowaliśmy Marka Sypka na stanowisko dyrektora zarządzającego na Polskę. Jednak działania Western Gate przerwały realizację naszego planu, dlatego zdecydowaliśmy się przyspieszyć proces sukcesji.

Przeczytaj także: Spółka Luisa Amarala chce odwołać szefa Stock Spirits Group

Chris Heath ma 55 lat, dołączył do Stock Spirits w 2007 r. jako Dyrektor Finansowy (CFO) i został - nominowany na Dyrektora Generalnego Grupy (CEO) w 2009 r. Wcześniej pełnił rolę dyrektora finansowego oraz dyrektora handlowego w firmie Gondola Holdings plc.

Warunki odejścia Chrisa Heath’a są zgodne z zapisami w umowie oraz zobowiązaniami wynikającymi z polityki wynagrodzeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane