PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Schiever wprowadzi do Polski nowy szyld, operatorzy centrów handlowych zaniepokojeni

www.portalspozywczy.pl 14 lipca 2015 15:19

Schiever wprowadzi do Polski nowy szyld, operatorzy centrów handlowych zaniepokojeni Schiever nie ma w Polsce doświadczenia w prowadzeniu biznesu pod swoją marką (fot. bi1/Facebook)

Branża odnosi się nieprzychylnie do tego, jak UOKiK postępował w sprawie Auchan-Real-Schiever. Okazuje się, że decyzje urzędu równie mocno dotknęły deweloperów - właścicieli centrów handlowych z hipermarketami, które ostatecznie znalazły się w portfolio Schievera. Wyrażają oni obawy z powodu tego, że w ich obiektach funkcjonować będzie hipermarket pod nieznanym w Polsce szyldem wybranym przez Schievera. Jeśli wierzyć doniesieniom medialnym, najprawdopodobniej będzie to szyld Bi1 stosowany przez Schievera we Francji.

Inne możliwe warianty to Rella (nazwa spółki z wydzielonymi sklepami Real), samo Schiever, bądź jakaś inna, zupełnie nowa marka.Co to oznacza dla podmiotów zarządzających centrami handlowymi? Przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej jedną z takich firm zdradza, że deweloperzy, którzy są przez niego reprezentowani, obawiają się tego, że hipermarket pod raczej nieznanym w Polsce szyldem może spowodować odpływ klientów z centrum handlowego. Wyrażają oni wątpliwości co do tego, czy szyld, jaki zaproponuje Schiever, będzie dla klientów centrów handlowych równie atrakcyjny, co logo Auchan (w przypadku obiektów dawniej współzarządzanych przez Auchan i Schievera) czy Real (w przypadku ośmiu hipermarketów sprzedanych Schieverowi).

- Schiever nie ma w Polsce doświadczenia w prowadzeniu biznesu pod swoją marką. Ma pewne doświadczenia za granicą, ale też w dużym stopniu jako franczyzobiorca Auchan. Tymczasem wchodzi na rynek, który może nie jest jeszcze bardzo dojrzały, ale na pewno jest mocno konkurencyjny. Co więcej, Schiever wchodzi w dość trudne lokalizacje. Miałby w nich rozpocząć grę konkurencyjną np. z Auchan? To nie wydaje się nawet jak walka Dawida z Goliatem, dysproporcje są jeszcze większe! - tłumaczy osoba blisko sprawy.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane