PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sebastian Ramatowski

Autor: Małgorzata Bożym 29 maja 2013 15:41

Sebastian Ramatowski

SIX Payment Services

Z tytułu swojej pracy agent rozliczeniowy otrzymuje 0,03-0,08 proc. prowizji, ponosząc koszty inwestycji w infrastrukturę, zapewnienie bezpieczeństwa transakcji etc.

Pozostała część opłat pobieranych od przedsiębiorców to głównie Interchange Fee. Współpracując z partnerami i klientami w wielu krajach europejskich, jak na dłoni widzimy zróżnicowanie wysokości opłat Interchange Fee.

Zróżnicowanie to jest przede wszystkim odzwierciedleniem różnych stadiów rozwoju rynku płatności kartowych.

Teoria ta w odniesieniu do rynku polskiego miała jednak sens kilka lat temu. W tej chwili (owszem, m.in. dzięki wysokiemu IF) mamy najnowocześniejsze produkty kartowe w Europie. Z drugiej jednak strony, wysoki IF nie zmusza wydawców kart do edukowania posiadaczy kart wpływającego na wzrost płatności kartami już wydanymi.

Jeżeli nadal większość kart traktowana jest jako instrument identyfikacyjny przy bankomacie, zamiast instrument płatniczy w terminalu płatniczym, to dlaczego przedsiębiorcy akceptujący karty mają sponsorować właśnie te karty, które nie pojawiają się u nich w ogóle lub pojawiają się tam sporadycznie? Jako międzynarodowy agent rozliczeniowy na co dzień mamy do czynienia z nieco absurdalną sytuacją, gdzie przedsiębiorcy działający w krajach dużo bardziej rozwiniętych niż Polska, krajach wysokomarżowych, ponoszą dużo niższe opłaty za akceptację kart płatniczych.

Opłaty Interchange Fee spadną na pewno, pytanie brzmi: kiedy i do jakiego poziomu? Z punktu widzenia przedsiębiorców - akceptantów kart sposób jest dowolny i każdy będzie dobry, byle był skuteczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane