PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Segro: transakcja z Kauflandem największą w minionym roku

Autor: dlahandlu.pl/pr 21 marca 2011 21:07

W 2010 roku firma Segro wynajęła 59,1 tys. mkw. nowoczesnej i elastycznej powierzchni biznesowej w Polsce i skupiła swoją działalność na rozwoju głównych lokalizacji biznesowych oraz wynajmie wolnej powierzchni w ramach już istniejących parków logistycznych.

Pomimo wymagających warunków panujących na rynku firma sfinalizowała kilka znaczących umów najmu. Największej transakcji dokonano z firmą Kaufland, jedną z największych niemieckich sieci detalicznych, która wynajęła 24 500 mkw˛ w należącym do Segro Tulipan Park Gliwice. Była to jedna z najistotniejszych umów najmu podpisanych na polskim rynku nieruchomości magazynowych w 2010 roku.

W ostatnim roku do grona najemców SEGRO dołączyły również tak prestiżowe firmy jak: Schweitzer-Mauduit, Universal Express Distribution oraz Omnires. Dodatkowo wielu z dotychczasowych klientów firmy zdecydowało się rozszerzyć powierzchnię wynajmowaną w parkach SEGRO, m.in. Azymut, CNOS Garden, Air Container oraz Brenntag. Ponadto pod koniec 2010 roku firmie udało się zmniejszyć poziom pustostanów w istniejących w Polsce inwestycjach do poniżej 2,6 proc.

Segro rozpoczęło także realizację trzech ważnych projektów. Pierwszym z nich jest rozpoczęty w drugiej połowie 2010 roku projekt build-to-suit (BTS), budowany dla szwedzkiej firmy HL Display AB. Obiekt dedykowany powstaje na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy, podstrefy Gliwice. Po ukończeniu dostarczy 10 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i magazynowej zaprojektowanej zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.

Firma rozpoczęła także realizację swojej pierwszej w Polsce inwestycji typu small business units (SBU). Projekt powstający w Łodzi, w ramach istniejącego Tulipan Park Łódź jest dedykowany klientom szukającym nowoczesnej, funkcjonalnej i wysoce elastycznej powierzchni biznesowej. Dodatkowo w ubiegłym roku Segro rozpoczęło prace przygotowawcze nad swoim nowym centrum logistycznym, zlokalizowanym w gminie Pruszcz Gdański.

W 2011 roku Segro będzie kontynuowało przyjętą strategię rozwoju polegającą na recycling kapitału oraz zapewnieniu kompleksowości i dywersyfikacji proponowanej oferty rynkowej. Firma przewiduje także dalszą rozbudowę parków logistycznych zlokalizowanych w Gliwicach, Poznaniu oraz Strykowie. Poza tradycyjnymi magazynami wielkopowierzchniowymi planuje realizację całkowicie nowego produktu na polskim rynku powierzchni magazynowych, tzw. small boxów. Pierwsze w Polsce small boxy wybudowane przez firmę powstaną już wkrótce w podwarszawskim Nadarzynie.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane