PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Segro wybuduje nowe centrum dystrybucyjne na Śląsku

Autor: dlahandlu.pl 29 kwietnia 2011 11:58

Segro deweloper elastycznych powierzchni biznesowych, powiększa swoje portfolio na Śląsku. Firma rozpoczęła nową inwestycję w regionie - Segro Industrial Park Tychy, a dodatkowo w najbliższym czasie planuje rozbudowę już istniejącego Tulipan Park Gliwice.

Brytyjski deweloper rozpoczął prace przygotowawcze pod budowę nowego centrum logistycznego na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podstrefy Tychy. Inwestycja powstaje na 13-hektarowej działce usytuowanej w pobliżu drogi krajowej 86, 22 km od Katowic.

Pierwszy etap projektu dostarczy na rynek 15 tys.mkw. nowoczesnej powierzchni biznesowej z przeznaczeniem na magazyny, biura oraz lekką produkcję. Segro Industrial Park Tychy ma już swojego pierwszego najemcę. Jeden z obecnych najemców centrum logistycznego Tulipan Park Warszawa - firma Navo PGD, specjalizująca się w dystrybucji i logistyce produktów FMCG, podpisała umowę typu ‘pre-lease' na wynajem 6 tys. mkw. w ramach tyskiej inwestycji. Docelowo obiekt dostarczy na polski rynek 56 000 m² nowoczesnej powierzchni biznesowej. Minimalne moduły do wynajęcia będą zaczynały się od 1 600 mkw.

Dodatkowo, już wkrótce ruszy rozbudowa istniejącego centrum logistycznego Tulipan Park Gliwice, zlokalizowanego 50 km na zachód od Tychów. Kolejna faza projektu obejmie 18 tys. mkw. powierzchni magazynowej. W gronie dotychczasowych najemców obiektu znajdują się m.in. takie firmy jak: Kaufland, Air Container, Black&Decker, Brenntag, Decathlon, Helion i Plastic Omnium.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane