Segro wydało 472 mln euro na nieruchomości logistyczne Tristan CP

Property News 11 lutego 2014 20:53

Tristan Capital Partners poinformowało o transakcji sprzedaży portfela łącznie 25 parków logistycznych w całej Europie. Nieruchomości przejmie Segro European Logistics Partnership (SELP). Łączna wartość transakcji to aż 472 mln euro.

W skład portfela wchodzi: 18 nieruchomości w Niemczech, 2 we Francji oraz 5 w Polsce, w tym m.in. pod Warszawą, Łodzią i Poznaniem. 80 proc.inwestycji zostało zrealizowanych w ciągu ostatnich pięciu lat. Obecnie generują one 31,2 mln euro rocznego przychodu. Do głównych najemców należą: Deutsche Post, Nagel Group, DB Schenker oraz Geodis.

Oprócz tego SELP przejmie 49 ha gruntów inwestycyjnych w Niemczech oraz centrum logistycznego w Lipsku będącego obecnie w trakcie budowy (13,25 tys. mkw. powierzchni).

Spodziewany termin zamknięcia transakcji to II kwartał br.

Przedstawiciele Tristan CP jako przyczynę transakcji podają chęć wykorzystania rosnących apetytów na powierzchnie logistyczne w Europie jako szansy na realizację zysków dla swoich klientów. Fundusze CCP III oraz EPISO, w skład których wchodziły nieruchomości, zebrały odpowiednio 420 mln euro w lutym 2012 r. oraz 800 mln euro w maju 2008 roku.

- Wraz z naszymi lokalnymi partnerami, Alpha Industrial, Panattoni oraz Verdion, dokonaliśmy udanych zmian w portfelach w celu maksymalizacji poziomu wynajęcia do blisko 100%, utrzymania średniej długości okresu najmu powyżej 6 lat oraz podniesienia wartości poprzez zagospodarowanie i najem 100,000 m.kw. dodatkowej powierzchni kasy A. Niektóre z nieruchomości znajdujących się w naszym portfelu nabyliśmy niedawno, jednak ich zbycie zostało przyspieszone w wyniku włączenia tych nieruchomości do większego portfela, co pozwoliło nam osiągnąć atrakcyjną stopę zwrotu dla inwestorów funduszu. Sektor logistyczny cechował się wysoką aktywnością w ostatnich 18 miesiącach, ponieważ uwagę graczy na rynku przyciągnął atrakcyjny zwrot z inwestycji w tego rodzaju nieruchomości - skomentował Jean-Philippe Blangy, dyrektor wykonawczy ds. Zarządzania Portfelem i Aktywami w Tristan Capital Partners.

SELP to wspólny projekt Segro oraz kanadyjskiego funduszu emerytalnego. Obie firmy podzieliły się udziałami w stosunku 50:50. Zaangażowanie Public Sector Pension Investment Board to 303 mln euro. Strony wyraziły także zgodę na zadłużenie spółki do wartości 390 mln euro (wskaźnik LTV 40 proc.). Do tej pory SELP posiadało 34 nieruchomości logistyczne o łącznej powierzchni 1,6 mln mkw.

W ciągu najbliższych lat przedstawiciele firmy chcą posiadać aktywa logistyczne o łącznej wartości 2 mld euro. Mowa zarówno o realizacji nowych projektów, jak i przejęciu już istniejących parków logistycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane