Selgros od 20 lat w Polsce: Wkrótce otwarcie 18. hali, docelowo będzie 20

Autor: dlahandlu.pl 21 lipca 2017 10:02

Selgros od 20 lat w Polsce: Wkrótce otwarcie 18. hali, docelowo będzie 20 fot. materiały prasowe

17 punktów handlowych o łącznej powierzchni 160 000 mkw i ponad 4000 zatrudnionych pracowników – to bilans 20 lat działalności sieci hurtowni Selgros Cash&Carry w Polsce. Firma obchodzi swój jubileusz i zapowiada dalszy rozwój. Otwarcie kolejnej hali pod Warszawą już w październiku.

W październiku otwarta zostanie nowa hala Selgros w Mysiadle pod Warszawą. Będzie to 18. punkt handlowy firmy w Polsce. Docelowo władze spółki planują rozwinąć sieć hal cash&carry do 20.

Po sukcesie który w 1997 roku przyniosło otwarcie pierwszej hali Selgros Cash&Carry w Poznaniu postawiono na kolejne inwestycje. Początkowo firma planowała otwarcie pięciu obiektów - obecnie działa nie tylko 17 hal samoobsługowych, ale także Centrum Dystrybucyjne Transgourmet dedykowane branży HoReCa oraz Akademia Kulinarna. Od 2015 roku Selgros Cash&Carry z centralnym biurem w Poznaniu jest częścią holdingu Transgourmet, którego udziałowcem jest druga co do wielkości w Europie szwajcarska grupa handlu artykułami spożywczymi – COOP.

− Dzięki grupie Transgourmet zmienił się nie tylko kolor naszego logotypu, ale także zakres naszej działalności: dziś zaopatrujemy nie tylko klientów prowadzących działalność gospodarczą, przedsiębiorców, ale także szeroko pojętą branżę gastronomiczną, w tym punkty zbiorowego żywienia. Selgros to już nie tylko hurtownia, ale zaplecze logistyczne i szkoleniowe – mówi Cezary Furmanowicz, Dyrektor marketingu Transgourmet Polska.

Hale sprzedażowe Selgros wyposażone są we własne punkty rozbioru mięsa, specjalnie wydzielone powierzchnie z owocami i warzywami czy nowoczesne stoiska przystosowane do sprzedaży ryb i owoców morza. To szczególny punkt działalności Selgros – dzięki przynależności do grupy Transgourmet firma posiada własną platformę logistyczną w Bremenhaven i system dostaw, dzięki którym do wszystkich hal w Polsce trafiają morskie specjały z całego świata. Ponadto posiada trzy marki własne produktów, dopasowane do potrzeb klienta: Transgourmet Premium, Transgourmet Quality oraz Transgourmet Economy.

Obecnie Selgros posiada w Polsce siedemnaście hurtowni samoobsługowych, zlokalizowanych w: Białymstoku, Bytomiu, Gdańsku, Gliwicach, Lublinie, Łodzi (2 hale), Katowicach, Krakowie, Poznaniu (gdzie mieści się także Centralne Biuro Firmy), Radomiu, Szczecinie, Warszawie (3 hale) i we Wrocławiu (także 2 hale).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane