Senackie Biuro Legislacyjne uściśla, czym jest piekarnia

Autor: natemat.pl/radiomaryja.pl 6 grudnia 2017 13:47

Senackie Biuro Legislacyjne proponuje ustawowe uściślenie, czym jest piekarnia, a także cukiernia oraz co oznacza pojęcie handlu w obiektach przy dworcach - pisze natemat.pl.

Od 1 marca 2018 roku obowiązywały będą dwie wolne niedziele w miesiącu. Od 2019 roku – trzy wolne. Całkowity zakaz ma zostać wprowadzony od 2020 roku. Wszystko to zakłada ustawa dotycząca ograniczenia handlu w dni świąteczne, jaką Sejm przyjął pod koniec listopada.

Jak pisał portal INNPoland.pl, Biedronka czy Lidl mogą obejść narzucone ograniczenia. Ustawodawcy zapomnieli, że praktycznie każdy dyskont prowadzi wypiek pieczywa na miejscu, więc można uznać, że jest piekarnią. A że jest to pieczywo mrożone? Przyjęta przez posłów ustawa tego nie precyzuje.

Dlatego w Senacie Biuro Legislacyjne podczas prac w komisji zgłosiło wątpliwości, czy ustawodawca ma na myśli wyłącznie same punkty sprzedaży pieczywa, czy też zakłady produkujące pieczywo oraz czy to wyłączenie spod zakazu obejmuje sklepy wielkopowierzchniowe, które prowadzą sprzedaż wypiekanych na miejscu bułek i chleba - czytamy na natemat.pl.

Zaproponowano, by doprecyzować, iż zakazem handlu w niedzielę nie są objęte te punkty, w których przeważa sprzedaż danych produktów – kwiatów w kwiaciarniach, pieczywa w piekarniach czy wyrobów cukierniczych w cukierniach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • gosc 2017-12-07 11:59:01

    Macie błąd...    "Od 1 marca 2018 roku obowiązywały będą dwie wolne niedziele w miesiącu. Od 2019 roku – trzy wolne."    Nie 2 wolne niedziele tylko, 2 ROBOCZE niedziele...

    1 i ostatnia niedziela są robocze, "środkowe" są wolne, czasami w miesiącu może wyjść 3 wolne i 2 robocze ;)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane