Senatorowie za obniżeniem opłat pobieranych od transakcji kartami płatniczymi

Autor: pb.pl/portalspozywczy.pl 3 sierpnia 2011 18:47

Na ostatnim posiedzeniu senatorowie zobowiązali resort finansów do podjęcia działań w celu obniżenia opłat interchange pobieranych od transakcji przez operatorów kart płatniczych (np. Visa, Mastercard) i wypracowanie koncepcji, jak można poradzić sobie z wysokimi stawkami opłat.

- Głównym problemem, który jest związany z wprowadzeniem płatności kartami w sklepach Biedronki jest wysokość opłat transakcyjnych, które są w Polsce jednymi z najwyższych w Europie - mówi Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci sklepów Biedronka.

Rekomendacja senatorów może być istotnym krokiem do obniżenia  w Polsce (najwyższych w Europie) opłat interchange pobieranych od transakcji kartami, które sięgają minimum 1,6 proc. Przedstawiciele izby wyższej zagrozili, że jeśli Ministerstwo Finansów nie rozwiąże problemu, to podejmą ustawowe kroki aby tę kwestię uregulować.
To także oznacza, że jedna z największych sieci sklepów może już wkrótce zdecydować się na uruchomienie w swoich sklepach systemu płatności kartami.
- W Biedronce cały czas rozważamy taką możliwość (wprowadzenia płatności kartami - red.), ten temat nie jest i nigdy nie był zamknięty. Cały czas analizujemy potrzebę i opłacalność wprowadzenia takiego rozwiązania. Głównym problemem, który jest związany z wprowadzeniem płatności kartami jest wysokość opłat transakcyjnych, które są w Polsce jednymi z najwyższych w Europie - mówi Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci sklepów Biedronka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,91

  • Min

    2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane