PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sfinalizowanie zakupu Manufaktury planowane jest na koniec 2012 r.

Autor: dlahandlu.pl 30 lipca 2012 14:47

Union Investment Real Estate GmbH nabywa od Fonciere Euris, Rallye i Apsys ponad 91 000 mkw. powierzchni łódzkiej Manufaktury. W transakcji Union Investment korzysta z doradztwa Jones Lang LaSalle oraz kancelarii prawnej Hogan Lovells.

Apsys, dotychczasowy zarządca łódzkiego kompleksu, będzie sprawować tę funkcję również po zakończeniu procesu akwizycji. Inne szczegóły dotyczące transakcji nie zostały ujawnione.
Manufaktura, o powierzchni najmu 112 500 mkw. jest największym centrum handlowym w Polsce. Transakcja obejmuje 91 240 mkw., i nie dotyczy sklepu Leroy Merlin oraz wielosalowego kina Cinema City, które pozostaną w rękach obecnych właścicieli, czyli odpowiednio Leroy Merlin i Cinema City. Po sfinalizowaniu transakcji, planowanym na koniec 2012 r., Manufaktura stanie się częścią otwartego funduszu nieruchomości UniImmo: Deutschland. To pierwsza inwestycja tego funduszu w Polsce.
Dr Frank Billand, członek zarządu Union Investment Real Estate GmbH podsumował: „Elementem naszej strategii rozwoju jest poszukiwanie najlepszych nieruchomości, z pełną ofertą i mocną pozycją rynkową. Manufaktura spełnia wszystkie te kryteria."

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane