Sfinks był zainteresowany kupnem sieci Fornetti

www.portalspozywczy.pl 19 czerwca 2015 10:24

Sfinks Polska był zainteresowany kupnem sieci minipiekarni Fornetti, ale ostatecznie zrezygnował z jej zakupu.

Spółka dokonała analizy ewentualnego nabycia udziałów w Fornetti Polska, sieci minipiekarni i kawiarenek. Jednak ostatecznie Sfinks podjął decyzję o odstąpieniu od negocjacji w sprawie przejęcia tej firmy.

- Zarząd Sfinks Polska (…) informuje, że po przeprowadzeniu przez Sfinks procesu due dilligence spółki Fornetti Polska Sp. z o.o. oraz dokonaniu szeregu analiz związanych z ewentualnym nabyciem udziałów w/w spółki, w dniu 18 czerwca 2015 r. Sfinks podjął decyzję o odstąpieniu od negocjacji w sprawie nabycia udziałów Fornetti sp. z o.o. -  – poinformował Sfinks Polska.

W kwietniu Sfinks Polska zawarł ze spółką Cartesian umowę  o zachowaniu poufności, której rezultatem moogło być doprowadzenie do nabycia przez Sfinks udziałów spółki Fornetti Polska.

 Sfinks Polska zarządza 109 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 94 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 5 restauracjami WOOK (segment casual dining).

Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane