PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sfinks chce otworzyć 16 nowych restauracji w tym roku

Autor: PAP 18 lutego 2016 18:04

Całoroczne prognozy Sfinksa na 2015 r. zostaną zrealizowane - ocenił w czwartek Sylwester Cacek, prezes spółki. Przedstawiciele grupy poinformowali, że w 2016 r. Sfinks planuje otworzyć netto 16 restauracji; dwie już zostały otwarte, a umowy na siedem kolejnych są już podpisane.

Przedstawiciele Sfinksa podtrzymali plany dotyczące rozwoju sieci do roku 2020.

"Naszym celem jest posiadanie 200 restauracji w 2020 roku (...) W roku obecnym chcemy otworzyć netto 16 restauracji. Dwie restauracje już uruchomiliśmy, siedem umów mamy podpisanych. Myślę, że do końca pierwszego półrocza będziemy mieć podpisane umowy na wszystkie lokale, które chcemy w tym roku otworzyć" - powiedział wiceprezes Kuś.

"W trakcie inwestycji są lokale m.in. w Katowicach, Sopocie, Wrocławiu i Łodzi" - dodał prezes Cacek.

Sfinks Polska zarządza obecnie 119 restauracjami, w tym siecią 104 restauracji Sphinx, 10 restauracjami Chłopskie Jadło i 5 restauracjami Wook.

Spółka podtrzymała także plany dotyczące akwizycji.

"Od dawna myślimy o akwizycjach i skutecznym wyjściu poza granice Polski. Ale w tym wypadku pośpiech nie jest wskazany. Jeżeli będziemy w pełni gotowi, rozpoczniemy rozwój sieci w innych krajach poprzez masterfranczyzę. Jak widać po wynikach, jesteśmy coraz bliżej tego momentu" - ocenił Sylwester Cacek

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane