PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sfinks chce przejąć portal internetowy, z którego usług korzysta ponad 1,5 mln klientów

Autor: dlahandlu.pl 10 maja 2017 16:44

Sfinks chce przejąć portal internetowy, z którego usług korzysta ponad 1,5 mln klientów Fot. Sfinks Polska

Zarząd Sfinks Polska S.A. poinformował, że 10 maja 2017 r. spółka podpisała z podmiotami będącymi właścicielami spółki prowadzącej na rynku polskim portal internetowy niezwiązany z branżą gastronomiczną, z którego usług korzysta ponad 1,5 mln klientów, dokument Termsheet o niewiążącym charakterze.

Na podstawie Termsheet strony uzgodniły wstępne warunki możliwej transakcji polegającej na nabyciu przez Sfinks 100% udziałów firmy. Zawarcie transakcji umożliwiłoby wykorzystanie synergii portalu należącego do firmy oraz usług świadczonych przez Sfinks na potrzeby realizacji Strategii Grupy Sfinks Polska S.A. na lata 2017-2022 w zakresie usługi delivery, tj. dostaw posiłków do klienta, przy jednoczesnej możliwości zaoferowania klientom dodatkowych, atrakcyjnych usług.

W przypadku skutecznej finalizacji ww. transakcji Sfinks Polska S.A. nie planuje zmiany profilu firmy.

Przewidywana cena nabycia i zasady płatności przez Sfinks udziałów firmy to ok. sześciokrotność EBIT firmy za 2016 rok skorygowana o wartość gotówki oraz zadłużenia firmy na dzień transakcji, płatna w 4 transzach, z czego ostatnia do dnia 20 czerwca 2018 roku.

Na mocy zawartego Termsheetu Sfinks przysługuje wyłączność na prowadzenie negocjacji w w/w zakresie na okres do 10 lipca 2017 r., z możliwością jego przedłużenia do 30 września 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane