Sfinks chce utrzymać dwucyfrowe tempo wzrostu zysku EBITDA

www.portalspozywczy.pl 11 lipca 2013 21:32

Sfinks Polska, prowadząca m.in. sieć restauracji Sphinx, chce utrzymać dwucyfrową dynamikę wzrostu zysku EBITDA - powiedział Sylwester Cacek, prezes spółki.

- Od dłuższego czasu mówimy o tym, żeby EBITDA rosła dynamicznie i prawie co kwartał rośnie ona w tempie dwucyfrowym i to większym niż 20 proc. I to jest ten główny cel, żeby EBITDA przyrastała dynamicznie - powiedział Cacek.

- Chciałbym utrzymywać dwucyfrowe tempo EBITDA przez dłuższy okres, ale czy to się uda to zobaczymy. Ostatnio dynamika wyniosła pięćdziesiąt parę procent i chciałbym utrzymywać tę dynamikę większą niż 20 procent - dodał.

Prezes zapowiedział też, że jeśli chodzi o wyniki finansowe spółki w drugim kwartale 2013 roku to kwartał ten był znacznie lepszy niż pierwszy kwartał i również lepszy niż drugi kwartał roku ubiegłego.

W pierwszym kwartale 2013 roku Sfinks Polska miał 40,1 mln zł przychodów ze sprzedaży, strata operacyjna wyniosła 0,15 mln zł, a strata netto 1,6 mln zł. W drugim kwartale ubiegłego roku. spółka miała 42,6 mln zł przychodów ze sprzedaży, 4,1 mln zł straty operacyjnej oraz 4,9 mln zł straty netto.

Firma rozważa sprzedaż masterfranczyzy za granicę. -Chcemy wyjść za granicę w formie masterfranczyzy, ale żeby wyjść z masterfranczyzą trzeba być przekonanym, że nasze know-how w Polsce działa bardzo dobrze - powiedział Cacek.

- Moim zdaniem w przyszłym roku już będziemy na to gotowi, natomiast czy podejmiemy to ryzyko już w przyszłym roku to zobaczymy - dodał. Powiedział też, że spółka ma sporo zapytań w tej sprawie z różnych krajów. - Mamy duże zainteresowanie i sporo zapytań z różnych krajów, szczególnie po Euro 2012, natomiast nie chcemy wejść nigdzie, jeśli nie będziemy pewni sukcesu - powiedział Cacek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,80

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane