PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sfinks i Da Grasso bez porozumienia w sprawie przejęcia. Negocjacje zerwane

Autor: dlahandlu.pl 23 września 2015 20:08

Sfinks i Da Grasso bez porozumienia w sprawie przejęcia. Negocjacje zerwane Fot Da Grasso

Jak poinformował w środę w komunikacie giełdowym zarząd spółki Sfinks Polska, udziałowczynie Da Grasso "nie widzą możliwości uzgodnienia warunków transakcji" i "nie będą kontynuować ze Sfinksem negocjacji w przedmiocie zbycia swoich udziałów".

- W opinii zarządu spółki, z punktu widzenia interesów Sfinks Polska, oczekiwania udziałowców Da Grasso nie mogły zostać zaakceptowane - czytamy w dzisiejszym komunikacie Sfinksa.

Przypomnijmy, 19 czerwca br. Sfinks poinformował o zawarciu listu intencyjnego w sprawie przejęcia 100 proc. udziałów w spółce Da Grasso od Karoliny Rozwandowicz i Magdaleny Piróg. Cena zakupu miała wynieść 55 mln zł.

We wtorek, 8 września br. do Sfinksa wpłynęło jednak oświadczenie wystosowane przez Rozwandowicz i Piróg, w którym poinformowały one spółkę, że "nie widzą obecnie możliwości uzgodnienia warunków transakcji sprzedaży udziałów na przedstawionych przez Sfinks warunkach". Od tamtej pory aż do dzisiejszego komunikatu Sfinksa w negocjacjach trwał impas.

Sfinks Polska zarządza 109 restauracjami na terenie Polski, w tym siecią 94 restauracji Sphinx (segment casual dining), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 5 restauracjami WOOK (segment casual dining). Z kolei pod marką Da Grasso prowadzonych jest w Polsce - na zasadzie franczyzy - ponad 170 pizzerii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • maslak34 2015-09-24 03:37:32

  To chyba dobra wiadomośc, bo po przejęciu jakość mogłaby spaść. Na forum gowork.pl/opinie_czytaj,3868 ludzie tez sie bali o spadek zarobków, bo sfinks gorzej płaci.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,20

 • Śr

  2,94

 • Min

  2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane