Sfinks Polska chce utrzymać ubiegłoroczne tempo rozwoju

Autor: PAP 26 czerwca 2012 13:30

Sfinks otworzy wkrótce trzy restauracje, w całym roku chce uruchomić podobną liczbę nowych lokali jak w 2011 roku - poinformował Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska. Spółka widzi pozytywny wpływ trwającego Euro2012 na sprzedaż w wybranych restauracjach grupy.

- Nasze plany na ten rok przewidują liczbę otwarć podobną do tej z ubiegłego roku. W tym roku otworzyliśmy cztery restauracje franczyzowe Sphinx. Nowe lokale tej sieci powstały w Łodzi, Zgierzu, Starogardzie Gdańskim i Kutnie. To pokazuje, że popyt na nasze restauracje istnieje zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w miastach średniej wielkości, a nawet w małych. W tej chwili niemal gotowe do uruchomienia są jeszcze trzy dodatkowe restauracje, a kolejne są w przygotowaniu - powiedział Cacek.

W 2011 roku Sfinks otworzył łącznie 15 nowych restauracji.

Wiceprezes powtórzył, że spółka chce się w przyszłości rozwijać poprzez masterfranczyzę na rynkach zagranicznych, w Budapeszcie działa już jedna restauracja Sphinx. Priorytetem jest jednak rozwój sieci w kraju.

Cacek poinformował, że trwające Mistrzostwa Europy w piłce nożnej wpływają pozytywnie na sprzedaż w niektórych restauracjach grupy.

- Należy pamiętać, że bezpośredni skutek imprezy, jaką jest Euro, dotyczy przede wszystkim wybranej grupy lokali. Z tych najlepszych lokalizacji w miastach, gdzie odbywają się rozgrywki, jak dotąd rzeczywiście płyną pozytywne wieści - powiedział prezes, zaznaczając, że za wcześnie oceniać wpływ tych pozytywnych wyników na sprzedaż całej sieci.

W pierwszym kwartale 2012 roku Sfinks miał 41 mln zł przychodów, 1,5 mln zł straty operacyjnej i prawie 4,5 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej. W analogicznym okresie 2011 roku spółka miała 41 mln zł przychodów, 0,8 mln zł straty EBIT i 3,7 mln zł straty netto.

- Naszym celem jest systematyczna poprawa wyników. Od 2009 r., kiedy do spółki weszli nowi akcjonariusze, udało się dokonać bardzo dużo zarówno pod względem sprzedaży, jak i wyniku. Zamierzamy nadal iść w tym kierunku i zamiast przewidywać, jak zakończy się ten rok, wolimy koncentrować się na realizacji naszych planów - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    2,94

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane