PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sfinks Polska zawarł umowę o linię faktoringu odwrotnego z BOŚ

Autor: dlahandlu.pl 28 września 2016 12:27

Zarząd Spółki Sfinks Polska S.A. informuje, że w dniu 28 września 2016 r. zawarł z Bankiem Ochrony Środowiska S.A. umowę o linię faktoringu odwrotnego. Na jej podstawie Bank udzieli Sfinksowi finansowania w ramach przyznanego limitu faktoringu odwrotnego do kwoty 10 mln zł.

Przyznany limit ma charakter odnawialny. Każda spłata przez Sfinks wierzytelności nabytych przez Bank na podstawie umowy skutkuje odnowieniem kwoty limitu faktoringu odwrotnego o kwotę spłaconej wierzytelności. Zgodnie z postanowieniami umowy, Bank nabędzie wierzytelności wobec Sfinksa w drodze ich spłaty, w celu wstąpienia przez Bank w prawa wierzyciela. Bank nabędzie spłacone wierzytelności wobec Sfinksa, które powstaną w okresie trwania umowy, przysługujące wskazanym dostawcom spółki, z tytułu zawartych umów sprzedaży towarów lub usług - czytamy w komunikacie.

Umowa została zawarta na czas określony do dnia 25 września 2017 r. z zastrzeżeniem, że po upływie tego okresu, może zostać przedłużona, na dalszy taki sam okres, po spełnieniu wskazanych w niej przesłanek o charakterze formalno-prawnym.

Sfinks jest zobowiązany do spłaty wszelkich zobowiązań wobec Banku wynikających z umowy do dnia 26 marca 2018 r., a w przypadku przedłużenia okresu obowiązywania umowy, zostanie określony nowy termin spłaty zobowiązań spółki wobec Banku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane