Sfinks Polska zmniejsza straty

Autor: portalspozywczy.pl 16 listopada 2010 11:43

W III kwartale Grupa Sfinks Polska osiągnęła 8,06 mln zł straty netto wobec 9,03 mln zł straty rok wcześniej. Przychody spółki od lipca do końca września osiągnęły poziom 43,43 mln zł, a licząc narastająco od stycznia 118,73 mln zł.

- Zatrzymanie tendencji spadkowej w grupie zawdzięczamy przede wszystkim prowadzonej od ubiegłego roku restrukturyzacji, a także szeroko zakrojonemu programowi poprawy jakości. Na razie efekty widoczne są w sieciach Sphinx i WOOK. W przypadku tej drugiej sieci zanotowaliśmy 15-proc. wzrost obrotów w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Z kolei w sieci Sphinx proste porównanie przychodów nie daje pełnego obrazu sytuacji, ponieważ liczba restauracji w trzecim kwartale 2009 była większa niż obecnie, a do przychodów mogliśmy zaliczyć pokaźne obroty generowane w kilku z ówczesnych najlepszych lokalizacji. Pomimo utraty tego potencjału, na porównywalnym portfelu restauracji Sphinx osiągnęliśmy w III kwartale 2010 roku 5-procentowy wzrost przychodów rok do roku. Podobne działania prosprzedażowe zamierzamy rozpocząć w IV kwartale dla sieci Chłopskie Jadło - zapowiada Mariola Krawiec-Rzeszotek, prezes zarządu Sfinks Polska SA.

W III kwartale 2010 r. spółka zakończyła fazę przygotowywania projektu związanego z punktami gastronomicznymi typu express. Powstały wizualizacje expressów, projekt technologiczny i architektoniczny, opracowano menu i receptury dań, a także standardy punktu gastronomicznego oraz plan działań promocyjnych i marketingowych.

- Rozpoczęliśmy nabór kandydatów na franczyzobiorców naszych konceptów. Rozmowy podjęte z osobami zainteresowanymi poprowadzeniem pełnowymiarowych restauracji już w październiku zaowocowały podpisaniem pięciu nowych umów o współpracy franczyzowej. W ten sposób liczba restauracji zarządzanych przez franczyzobiorców wzrosła do 57 a prowadzonych przez spółkę spadła do 48. To początek zakładanych przez nas zmian w strukturze własności sieci - mówi Mariola Krawiec-Rzeszotek, prezes Sfinksa.

Sfinks Polska zarządza obecnie 108 restauracjami, w tym siecią 93 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 6 restauracjami WOOK (segment casual dining).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane