Sfinks rozpoczyna aktywną rekrutację franczyzobiorców

www.franczyzawpolsce.pl 2 września 2010 12:04

W najbliższy tygodniach spółka rozpocznie aktywną rekrutację franczyzobiorców zarówno dla pełnowymiarowych restauracji, jak i lokali w formacie express.

Szybka ekspansja i liczne otwarcia nowych lokali są planowane dopiero od przyszłego roku. W tym właściciel sieci Sphinx, Wook i Chłopskie Jadło koncentruje się na odzyskaniu rentowności. W pierwszym półroczu przychody spółki wyniosły 75,3 mln zł wobec 90,7 mln zł rok wcześniej. Strata netto przekroczyła zaś nieznacznie 17 mln zł i była o 5 mln zł niższa niż przed rokiem.

- W porównywanym okresie w ubiegłym roku w Grupie funkcjonowało o 19 restauracji więcej, dlatego nasza sprzedaż jest wciąż jeszcze niższa niż rok wcześniej. Ambitnym celem, jaki postawiliśmy sobie na ten rok, jest odbudowanie potencjału sieci sprzed okresu ogłoszenia upadłości, wskutek której Sfinks utracił kilkanaście kluczowych lokalizacji. Tylko w tym roku otworzyliśmy już cztery restauracje i rozpoczęliśmy inwestycje w kolejnych pięciu - komentuje Mariola Krawiec-Rzeszotek, prezes zarządu Sfinks Polska SA.

Sfinks zamierza jeszcze w tym roku otworzyć pierwsze punkty typu express. Ponadto, we wszystkich restauracjach Sphinx i WOOK pojawi się możliwość zamówienia posiłków na wynos, a do wybranych wprowadzone będą usługi dowozu dań do klienta. Zdecydowane przyspieszenie rozwoju planowane jest dopiero od przyszłego roku - wtedy powinno powstać ok. 40 restauracji.

Sfinks chce, by wiekszośc lokali była prowadzona przez franczyzobiorców. Niedawno zakończył wprowadzanie nowych umów franczyzowych, co pozwoliło na uporządkowanie zasad współpracy.

- W najbliższych tygodniach rozpoczniemy aktywną rekrutację kandydatów na franczyzobiorców zarówno do naszych pełnowymiarowych restauracji, jak i do nowo uruchamianego konceptu w segmencie fast casual dining, który od razu po prezentacji strategii wzbudził duże zainteresowanie na rynku. W ten sposób chcemy stopniowo ograniczać liczbę restauracji bezpośrednio prowadzonych przez spółkę, by skupić się na wprowadzaniu nowych konceptów i zarządzaniu systemami franczyzowymi w gastronomii - dodaje Mariola Krawiec-Rzeszotek.

Sfinks Polska zarządza obecnie 110 restauracjami, w tym siecią 95 restauracji Sphinx zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło i 6 restauracjami WOOK. Na koniec 2011 r. Spółka chce mieć ponad 150 lokali, a na koniec 2014 roku - ponad 290. Około 85-90 procent ma być prowadzonych przez franczyzobiorców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,62

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane