PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sfinks wyszedł na plus w trzecim kwartale. Rachunki klientów wzrosły o 10 proc.

www.portalspozywczy.pl 15 listopada 2013 11:47

Sfinks wyszedł na plus w trzecim kwartale. Rachunki klientów wzrosły o 10 proc.

Grupa Sfinks Polska po 9 miesiącach 2013 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 130,90 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 2,4 proc.

W tym okresie grupa zanotowała także większy niż rok wcześniej zysk operacyjny - na poziomie 2,62 mln zł oraz poprawiła wynik netto o 7,65 mln zł, czyli o 84 proc. r/r, w rezultacie po 9 miesiącach br. wyniósł on (-)1,47 mln zł. Na tle całego roku 2013 szczególnie dobry był III kwartał, w którym wypracowano skonsolidowany zysk netto w wysokości 722 tys. zł, co stanowi poprawę w stosunku do III kwartału ubiegłego roku o 1,66 mln zł. Pozytywne wyniki Sfinksa to zasługa głównie systematycznie rosnącej rentowności sieci restauracji oraz działań prosprzedażowych realizowanych w 2013 r.

- Coraz lepsze wyniki Sfinksa to efekt pracy nad poprawą jakości i efektywności na wielu frontach równocześnie. Z jednej strony poprawiamy strukturę sieci, gdzie stale zwiększa się udział lokalizacji wysokosprzedażowych przy jednoczesnym podnoszeniu poziomu usług. Obecnie już nie wystarcza nam, że restauracja wychodzi na plus - wynik i jakość powinny być odpowiednio wysokie. Choć dziś jeszcze wielkość sieci per saldo nie zmienia się znacząco, jej rentowność od wielu kwartałów notuje dwucyfrową dynamikę wzrostu - mówi Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska.

- Po 9 miesiącach 2013 r. wyniosła ona 32 proc. rok do roku, co przełożyło się na zwiększenie zysku brutto na sprzedaży do 17,62 mln zł. Z drugiej strony pracujemy nad wynikami na poziomie poszczególnych restauracji poprzez lepszą organizację pracy, szkolenia i procesy zarządcze. Na to wszystko nakłada się uatrakcyjnianie oferty restauracji - dodaje.

Efektem tegorocznych działań wspierających sprzedaż - m.in. loterii "Sezon na Sphinxa" i kampanii telewizyjnych - był wzrost obrotów skonsolidowanych zarówno narastająco w okresie od stycznia do końca września 2013 r., jak i w samym III kwartale. Restauracje Sphinx - flagowa sieć spółki - oprócz przychodów wyższych o 2,4 proc. r/r zanotowały w minionym kwartale także wzrost średniego rachunku o 10 proc. r/r. Co istotne, działania na ofercie oraz kampanie marketingowe przełożyły się na zmianę zachowań gości restauracji, którzy coraz chętniej zamawiają przystawki i desery.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • mpck 2013-11-20 13:44:44

  podoba mi sie promocja z wodką, 39 zł za pol litra z przepitką podane w lodzie to naprawde dobra oferta jak na lokal .. do tego w miare tanie posiłki .. czego chcieć wiecej

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,55

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane