Sfinks z 15,8 mln zł EBITDA i 4,3 mln zł zysku netto po trzecim kwartale 2015 r.

Autor: www.dlahandlu.pl 17 listopada 2015 09:16

Spółka Sfinks Polska – zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK – uzyskała po trzech kwartałach br. jednostkowe przychody ze sprzedaży na poziomie 130,3 mln zł wobec 122,5 mln odnotowanych w tym czasie w 2014 roku, co stanowi wzrost o 6% r/r. Jednocześnie spółka czterokrotnie zwiększyła jednostkowy zysk brutto – z 1,7 mln zł po dziewięciu miesiącach 2014 r. do 7,1 mln zł na koniec września br.

Sfinks osiągnął po trzech kwartałach 2015 roku 4,3 mln zł jednostkowego zysku netto i tym samym poprawił wynik o 2,6 mln zł r/r. Od stycznia do września br. spółka wypracowała też 15,8 mln zł EBITDA, co w porównaniu do 11 mln zł osiągniętych w analogicznym okresie przed rokiem oznacza poprawę o 44% r/r.

- Realizujemy stabilny rozwój naszych restauracji, co widać wyraźnie w poprawiających się wynikach finansowych. Równolegle pracujemy nad jak najbardziej efektywną ofertą oraz nad nowymi otwarciami. Zwiększenie skali naszej działalności jest ściśle związane z wyklarowaniem się kwestii finansowania nowych lokali. Zaciągnięcie kredytu w BOŚ umożliwi nam całkowitą spłatę zadłużenia w PKO BP i ING Banku Śląskim, co zakończy okres restrukturyzacji finansowej naszej spółki, a 7-letni okres kredytowania pozwoli nam spokojnie planować otwarcia w kolejnych miesiącach i latach - komentuje Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska SA.

Od początku 2015 roku Sfinks otworzył 11 restauracji zarządzanych w systemie operatorskim i 2 w modelu franczyzowym. Nowe lokale Sphinx powstały zarówno w dużych aglomeracjach - w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Bydgoszczy, jak i mniejszych miastach tj. Kołobrzegu, Malborku, Jastarni, Szczecinku i Stargardzie Szczecińskim. Z kolei największa restauracja Chłopskie Jadło ruszyła w Poznaniu. Spółka ma już podpisane umowy na kolejnych kilkanaście lokalizacji, jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie restauracji m.in. we Wrocławiu, Białogardzie, Gnieźnie czy Gryficach.

 W ciągu dziewięciu miesięcy br. Sfinks odnotował poprawę wyników skonsolidowanych. Przychody ze sprzedaży grupy wyniosły 132,9 mln zł po trzech kwartałach br. wobec 126,8 mln zł wypracowanych w analogicznym okresie roku poprzedniego. Od stycznia do września br. Sfinks osiągnął skonsolidowany zysk netto w wysokości 3,4 mln zł (2,2 mln zł po III kwartałach 2014 r.) oraz skonsolidowaną EBITDA o wartości 15,1 mln zł (11,6 mln zł po III kwartałach 2014 r.).

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    3,02

  • Min

    2,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane