Sfinks zakończył prace nad nowym konceptem restauracyjnym

Autor: dlahandlu.pl 17 maja 2011 14:19

W pierwszym kwartale Sfinks uruchomił sześć nowych lokali i rozpoczął inwestycje w kolejnych siedmiu. Ich otwarcie jest planowane na drugi kwartał 2011.

Inwestycje w sieć mają zostać sfinansowane m.in. z emisji akcji, która rozpocznie się 30 maja. Na początku roku wystartowały pierwsze pilotażowe restauracje Sphinx Express, działające w segmencie fast casual dining. W kolejnych trzech tego typu punktach trwają już prace wykończeniowe. - Jeszcze w tym roku planujemy otwarcie ponad 30 restauracji w segmencie casual dinining i fast casual dining - dodaje Jacek Woźniewicz. Na inwestycje w nowe pełnowymiarowe restauracje Sphinx i WOOK oraz restauracje typu express planuje przeznaczyć 41,4 mln zł.

W pierwszej połowie maja Sfinks zakończył prace nad kolejnym konceptem restauracyjnym typu express, działającym w oparciu o markę WOOK. Przygotowano wizualizację, projekt technologiczny i architektoniczny, dokonano wyboru lokalizacji placówek testowych, opracowano menu i standardy działania punktu gastronomicznego. Zaplanowano już działania promocyjne i marketingowe, a także przygotowano miejsce pod inwestycje w pierwszą testową restaurację. Spółka pracuje także nad dostosowaniem swoich obecnych konceptów do wymogów rynków zagranicznych i sprzedaży masterfranczyzy.

Skonsolidowane przychody Sfinks wyniosły w I kw. 41,02 mln zł wobec 38,03 mln zł rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym spółka miała 3,94 mln zł straty netto wobec 9,68 mln zł straty rok wcześniej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane