PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Shoper: Jakim e-sklepom sprzedającym na Allegro obroty rosną, a jakim spadają?

Autor: dlahandlu.pl 5 września 2017 11:31

Jak wynika z danych platformy Shoper 49 proc. jej użytkowników sprzedaje na Allegro. Jednocześnie Shoper informuje, że w tym roku w porównaniu do 2016 mniejsze obroty notują podmioty z branży dziecięcej i odzieżowej. Jednocześnie na Allegro bardzo dobrze radzą sobie komputery i żywność - czytamy w komunikacie Shoper.

W przypadku podmiotów branży dziecięcej i odzieżowej udział z portalu aukcyjnego w ich przychodach spadł o 21 proc. Sprzedaż na Allegro miała również mniejszy udział w całkowitej sprzedaży w sklepach z działu upominki i akcesoria (- 16 proc.) oraz sport i podróże (- 13 proc.). Do tej pory były to sklepy, które na portalu aukcyjnym sprzedawały zazwyczaj więcej niż przez własny e-sklep. Obecnie uzyskują oni większe przychody z kanału własnego niż z Allegro - informuje platforma Shoper. Z danych platformy Shoper wynika, że o 31 proc., spadły przychody sklepów z branży sport i podróże. Sklepy oferujące artykuły dla dzieci straciły 27 proc., a podmioty sprzedające modę oraz upominki i akcesoria – po 23 proc. przychodów.

Jako powody zmiany brand manager platformy Shoper wymienia: wprowadzane zmiany na Allegro, skutkujące zwiększeniem kosztów sprzedaży. Drugim powodem może być wejście na Allegro dużych marek, z którymi trudniej konkurować mniejszym podmiotom - informuje Jacek Zientkiewicz.

Sklepy zajmujące się sprzedażą komputerów mogą się cieszyć aż 120 proc. wzrostem przychodów z transakcji na portalu, a ich udział z Allegro w przychodach wzrósł o 8 proc. Przychody sprzedawców artykułów spożywczych na portalu zwiększyły się o jedną trzecią przy jednoczesnym wzroście udziałów Allegro w sprzedaży o 19 proc.

Dane pochodzą ze sklepów korzystających z platformy Shoper, które prowadziły sprzedaż na Allegro w okresie czerwiec-lipiec 2016 i 2017.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane