PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sieć Jedynka wejdzie na rynek warszawski

www.portalspozywczy.pl 18 stycznia 2013 11:35

Podkarpacka sieć sklepów Jedynka zapowiada otwarcie w tym roku 15 placówek w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Radomiu i Starachowicach. Firma rozpocznie też nowe rodzaje działalności - prowadzenie stacji paliw oraz import cytrusów z Hiszpanii na rynek polski, rosyjski, ukraiński i kazachski.

- W 2013 otworzymy 12 nowych sklepów o powierzchni sprzedaży 120-200 mkw. oraz 3 sklepy wielkopowierzchniowe o powierzchni sprzedaży 600-1000 mkw. - wylicza Maciej Ciemny, wiceprezes Jedynki SA.
I dodaje: - W pierwszej połowie 2013 r. uruchomimy sklepy m.in. w Dębicy, Biłgoraju, Leżajsku, Tarnobrzegu i Łańcucie, ale już na przełomie maja i czerwca planujemy wejść z naszą siecią do Warszawy, w sumie do końca roku uruchomimy w stolicy trzy sklepy, jeden na osiedlu Marina - ujawnia Ciemny.
Maciej Ciemny dodaje, że Jedynka otworzy także wielkopowierzchniowe sklepy w centrach handlowych w Starachowicach i Radomiu. Zatrudnienie w nowych sklepach znajdzie około 200 osób.
Jedynka SA zapowiada również przejęcie do końca roku 6 - 8 stacji paliw w Rzeszowie i prowadzenie ich pod własną marką. To nowy rodzaj działalności sieci Jedynka.
Natomiast już w kwietniu firma ma przejąć przechowalnię i pakowalnię owoców cytrusowych w Hiszpanii, w okolicach Walencji. To nowa przechowalnia, która działała zaledwie dwa miesiące i została zamknięta z powodu braku zbytu. Jedynka SA na jej bazie uruchomi import cytrusów do swoich sklepów, oraz do sieci w Rosji, na Ukrainie i w Kazachstanie.
Jedynka SA działa od 1991 r. jako firma rodzinna, jej właścicielem jest rodzina Jurkiewiczów z Rzeszowa. Obecnie pod marką „Jedynka" działa 27 sklepów, głównie na Podkarpaciu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane