PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sieć Jedynka zadebiutowała na rynku obligacji

www.portalspozywczy.pl 18 lipca 2012 20:33

Sieć Jedynka zadebiutowała na rynku obligacji

Obligacje sieci sklepów detalicznych Jedynka zadebiutowały na rynku Catalist. Środki z emisji obligacji spółka chce przeznaczyć między innymi na otwieranie nowych sklepów.

Sieć pod marką „Polski Sklep Jedynka" na podkarpackim rynku istnieje od 20 lat. Pierwszy sklep powstał w listopadzie 1991 r. Jedynka była pierwszym w Rzeszowie wielkopowierzchniowym, samoobsługowym sklepem. Aktualnie spółka posiada 22 sklepy na terenie Rzeszowa, Kolbuszowej oraz Boguchwały.

Spółka wyemitowała 90 tys. sztuk obligacji trzyletnich serii A, o wartości nominalnej 100 zł każda. Wartość emisji obligacji wyniosła 9 mln zł.

Środki z emisji obligacji zostaną przeznaczone na finansowanie bieżącej i inwestycyjnej działalności emitenta, w tym utworzenie nowych sklepów działających w sieci sprzedaży detalicznej pod marką „Polski Sklep Jedynka", zmianę wewnętrznego i zewnętrznego wizerunku sieci sklepów, doposażenie funkcjonujących sklepów, przeprowadzenie kampanii reklamowej, a także na skrócenie rotacji zobowiązań z dostawcami - informuje spółka.

Oprocentowanie obligacji będzie ustalone w oparciu o stopę bazową (WIBOR 6M) powiększoną o marżę w wysokości 5,75 p.p. w skali roku. Wykup obligacji nastąpi 4 kwietnia 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane