PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sieć Jumbo sprzedaje piwa Heinekena zbyt tanio?

Autor: just-drinks.com/portalspozywczy.pl 6 lipca 2016 14:00

Holenderska sieć supermarketów Jumbo oskarża koncern Heineken o niedostarczenie wystarczającej ilości piwa i produktów piwnych do jej sklepów, z tego względu, że ceny detalisty są zbyt niskie.

Jumbo poinformował, że dostawy Heinekena do sklepów tej sieci spadły z 40-50 samochodów ciężarowych tygodniowo do zaledwie trzech.

Według Jumbo Heineken wyjaśnił, że nie jest w stanie wypełnić swoich zobowiązań dostawczych, ponieważ nie mógł wyprodukować wystarczającej ilości piwa. Jednak rzecznik sieci Jumbo podejrzewa, że jest inny powód, a mianowicie to, że Jumbo oferuje skrzynki piwa po zbyt niskich cenach.

Rzecznik powiedział też, że Jumbo, która posiada 580 sklepów w Holandii, rozważa podjęcie kroków prawnych w związku z tą sytuacją.

Rzecznik Heinekena odpiera zarzuty i mówi, że różnica zdań między Jumbo i Heinekenem polega na tym, że obecnie zdolność produkcyjna skrzynek lagerów 24x30cl niestety nie jest wystarczająca, aby w pełni zaspokoić popyt, a Jumbo w bieżącym sezonie zażądał od koncernu dodatkowego miliona skrzynek, czyli trzy razy więcej od ilości jaka była planowana. Dodaje, że piwa Heineken oraz inne marki z portfolio koncernu są obecnie dostarczane do Jumbo, ale niestety nie w takiej ilości jak chciałaby sieć Jumbo.

Podkreśla też, że koncern ​​współpracuje z siecią Jumbo nad rozwiązaniem tego problemu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Lopez 2016-07-26 15:17:27

  Do: Twardy

  Na dwoje baka wróżyła. Jak każdy pomysł, ten też ma dwa końce.

  Gdyby miał pewność, że tak kasa (większa), którą ja będę musiał zapłacić w sklepie np. JMP za jakiś towar, zostanie w znacznej części w PL a nie zostanie przetransferowana od PT, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Problem w tym, że to chyba mało prawdopodobne.

  Pozdrawiam

 • Twardy 2016-07-06 20:05:03

  Zeby tak nasi polaczki na stanowiskach mieli jaja a nie ci#&y to tez odcieliby jmd jak zaniza im ceny. Ale te ci#&y maja ci#&y wiec lubia byc dymane.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,99

 • Śr

  6,59

 • Min

  3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane