PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sieć Leśne Runo 23 kwietnia zadebiutuje na NewConnect

Autor: dlahandlu.pl 20 kwietnia 2012 10:14

Leśne Runo S.A., operator sieci restauracji zlokalizowanych przy głównych trasach w kraju, od 23 kwietnia będzie notowana na „małej giełdzie". Dzięki pozyskanym w ofercie prywatnej środkom spółka znacząco przyspieszyła tempo swojego rozwoju, a w ciągu trzech lat chce podwoić liczbę swoich restauracji.

Przed debiutem na giełdzie, w grudniu ubiegłego roku, Leśne Runo zakończyło prywatną emisję akcji o wartości 500 tys. zł. W ostatnich tygodniach spółka poinformowała o strategicznym planie rozbudowy sieci do 30 restauracji w ciągu trzech lat. Plany te już są realizowane. Pod koniec zeszłego roku Leśne Runo otworzyło nowy lokal w Zamościu Starym przy stacji BP, a ostatnio informowało o wygranych przetargach na dzierżawę kolejnych dwóch lokali przy stacjach Orlen. Spółka prowadzi cały czas rozmowy i wkrótce będzie informować o kolejnych inwestycjach. W tym roku chce otworzyć 3-4 nowe restauracje, a część z nich powstanie jeszcze przed czerwcem, kiedy w kraju będą odbywać się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

 

Leśne Runo to istniejąca od ponad 10 lat sieć barów restauracyjnych oferujących dania tradycyjnej polskiej kuchni. Spółka otwiera swoje lokale w sąsiedztwie stacji paliw i obecnie prowadzi 15 restauracji. Najwięcej lokali działa przy stacjach koncernu Orlen, który stał się dla Leśnego runa strategicznym partnerem. Sieć współpracuje z powodzeniem także z innymi koncernami, w tym BP i Statoil. Spółka rozszerza swoją działalność także w oparciu o program franczyzowy. Oferuje prywatnym przedsiębiorstwom możliwość prowadzenia restauracji w oparciu o licencję.

Największymi akcjonariuszami Leśnego Runa są notowane na GPW Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne oraz fundusz Tar Heel Capital. Po zakończonej w grudniu ofercie prywatnej w spółce pojawili się także nowi akcjonariusze. Debiut na rynku NewConnect jest kolejnym krokiem w realizacji strategii prowadzącej m.in. do wzrostu rozpoznawalności marki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,29

  • Śr

    6,08

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane