Sieć Netto jesienią chce mieć w Polsce 300 sklepów

www.portalspozywczy.pl 31 lipca 2013 18:21

Sieć dyskontów Netto planuje na jesieni otworzyć swój 300. sklep. Do końca 2013 roku powinno działać łącznie około 320 sklepów - wynika z wypowiedzi Sławomira Nitka, wicedyrektora sieci Netto.

  - Nasz 300. sklep na pewno zostanie otwarty w tym roku, prawdopodobnie na jesieni. W tej chwili mamy prawie 290 placówek i planujemy w tym roku otworzyć jeszcze około 30 - mówi Sławomir Nitek.

- Harmonogram jest płynny i przekroczenie liczby 300 sklepów nastąpi pewnie w okolicach października-listopada - dodaje.

Planowana na ten rok liczba otwarć sklepów Netto będzie nieznacznie mniejsza niż początkowo zakładano. - Nasz plan na ten rok obejmował otwarcie między 45 a 47 sklepów, z czego uda nam się otworzyć łącznie prawdopodobnie 42 - 44 placówki - zapowiada Nitek.

Od początku tego roku do chwili obecnej sieć Netto otworzyła około 14 sklepów, a do końca roku ma otworzyć jeszcze około 30 placówek.

- Sporo sklepów, bo około ośmiu planujemy otworzyć na górnym Śląsku. Około trzech, a być może czterech sklepów planujemy otworzyć w Łodzi i okolicach, czyli w centrum Polski - wylicza Nitek. - Około 4-5 planujemy otworzyć w okolicach Poznania i Wielkopolski, a jeśli chodzi o całą resztę to sklepy będą otwierane pojedynczo w miejscach, gdzie już jesteśmy obecni - dodaje.

- Będziemy jeszcze też umacniać pozycję np. w Szczecinie - mówi również.

W ubiegłym tygodniu sieć handlowa Netto otworzyła dwie placówki - w Tychach i w Zabrzu. Po otwarciu tych sklepów stan posiadania Netto w Polsce to 290 placówek handlowych.

Jak zapowiedział w maju tego roku Kent Petersen, dyrektor generalny Netto Polska, w tym roku sieć otworzy w Polsce swój 300. sklep, a w każdym kolejnym roku powstanie 50 nowych dyskontów.

Należąca do duńskiego koncernu handlowego Dansk Supermarked, sieć dyskontów Netto jest obecna na naszym rynku od 18 lat.

Grupa Dansk Supermarked rozwija sieci sklepów pod szyldami Netto, Føtex, Bilka i Salling w Danii, Polsce, Niemczech i Szwecji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane