Sieć OBI chce otwierać w Polsce kilka marketów rocznie

Autor: PAP 20 września 2013 09:08

Jak poinformował Adam Rosiński, członek zarządu OBI Polska sieć chce się dalej rozwijać się w Polsce w sposób organiczny. Obecnie sieć liczy 43 sklepów, jednak wkrótce ma przekroczyć liczbę 50 placówek.

"Od wielu lat nieprzerwanie rozwijamy się organicznie. Rekordowy był 2011 rok, gdy otworzyliśmy siedem marketów. Teraz nasza sieć liczy 43 placówki. W tym roku planujemy otworzyć 2 markety: w październiku w Chojnicach, a w listopadzie w Krakowie. Jesteśmy zainteresowani rozwojem nie tylko w dużych miastach, tam coraz trudniej znaleźć atrakcyjną lokalizację. Również w mniejszych ośrodkach miejskich będziemy otwierać nowe obiekty" - powiedział Adam Rosiński.

"W ciągu najbliższych lat na pewno liczba naszych placówek przekroczy 50, będziemy otwierać kilka marketów rocznie. W przyszłym roku planujemy kontynuować ekspansję w podobnym tempie jak w tym roku" - dodał.

Poinformował, że obecnie spółka nie planuje wprowadzania na rynek nowych formatów.

Zdaniem Adama Rosińskiego, członka zarządu OBI Polska rynek marketów budowlanych w Polsce będzie się dalej konsolidować. Szacuje się, że duże sieci mają obecnie ok. 40 proc. udziału w polskim rynku."Myślę, że to poziom niedaleki od rzeczywistości. Kłopot stanowi kwalifikacja mniejszych, pośrednich formatów, powiązanych na przykład z hurtowniami budowlanymi. Od dłuższego czasu widoczny jest powolny proces przesuwania się tego udziału na korzyść marketów budowlanych. Polski rynek jest jednak wciąż daleki od saturacji. Osobiście oceniam, że rynek od dawna jest skazany na konsolidację, te procesy są przesądzone. Układ sił, który się zarysował w ostatnich latach jest na tyle wyraźny, że widać, iż tylko najsilniejsi gracze wezmą udział w dalszych rozgrywkach" - powiedział Rosiński.

"Najsłabsi gracze mogą nawet zniknąć z rynku, może dojść do ich przejęcia przez inwestorów" - dodał.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,19

  • Śr

    4,27

  • Min

    3,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane