PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sieć Polomarket ukarana za sprzedaż konserwy wieprzowej z zawartością drobiu

Autor: www.dlahandlu.pl 10 maja 2013 10:43

Łódzki Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej wymierzył firmie "Market - Detal" (dawniej Polomarket Detal) 3 tys. zł kary z tytułu wprowadzenia do obrotu handlowego jednej partii konserwy mięsnej "turystyczna" wyprodukowanej przez Wielkopolskie Zakłady Mięsne Agrico z Kalisza. W produkcie stwierdzono obecność mięsa drobiowego niedeklarowanego w składzie wyrobu.

Na etykiecie dołączonej do produktu w wykazie składników poza wodą, kaszą manną, substancjami dodatkowymi i przyprawami wykazano mięso wieprzowe (45 proc.) i skórki wieprzowe.

Po zapoznaniu się z wynikami badań przedsiębiorca złożył wniosek o zbadanie próbki kontrolnej przedmiotowej konserwy. Przeprowadzone analizy wykazały, że badana próbka kontrolna również nie odpowiadała deklaracji producenta podanej na opakowaniu z uwagi na stwierdzoną obecność DNA pochodzącego z mięsa kurczaka.

Przypomnijmy, taką samą karę otrzymał kilka miesięcy temu Eurocash. Powodem również było wprowadzenia do obrotu jednej partii konserwy o nazwie wieprzowina do smarowania. W produkcie stwierdzono obecność mięsa drobiowego, które nie zostało zadeklarowane w składzie. Wieprzowina również została wyprodukowana przez Wielkopolskie Zakłady Mięsne "Agrico".

Producent tłumaczył wtedy, że przyczyną stwierdzenia w badanej próbce mięsa drobiowego było nieodpowiednie oczyszczenie maszyn, na których wcześniej była produkowana konserwa turystyczna. Jednym z jej składników jest mięso drobiowe i stąd możliwe przedostanie się do kwestionowanej konserwy śladowych ilości będącej w maszynie mięsa drobiowego.

Oświadczenie firmy Agrico

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b. prac. 2013-05-17 05:30:41

  Na reszcie sieci są karane, bo to one zamawiają tanie art, a producenci żeby sprostać cenie taniej muszą produkować z byle czego!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,36

 • Min

  0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane