PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sieć RC Union zmniejszyła obroty o 57,4 proc.

www.portalspozywczy.pl 28 maja 2013 21:52

W I kwartale bieżącego roku restauracyjna spółka RC Union odnotowała obniżenie obrotów o 57,4 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Główną przyczyną zmian (-54,4 proc.) było zmniejszenie ilości lokali oraz zmiana formuły działania restauracji (wzrost liczby lokali w formule franczyzowej).

Pozostały spadek obrotów (-3 proc.) spowodowany był zmniejszeniem przychodów w lokalach działających w formule operatorskiej,co było konsekwencją obniżenia siły nabywczej konsumentów odczuwalną przez cały rynek gastronomiczny.

- W I kwartale 2013 r. w stosunku do 2012 r. odnotowano poprawę wyników na wszystkich poziomach: strata brutto na sprzedaży zmniejszyła się o 364 tys. zł, a strata netto o 619 tys. zł. Strata z działalności operacyjnej osiągnęła poziom 256 tys. zł, co w porównaniu z I kwartałem 2012 r. oznacza wzrost wyniku o 685 tys. zł. Zmiana wskaźnika EBITDA wyniosła +642 tys. zł i po wielu kwartalnych okresach zanotowała dodatnią wielkość - 383 tys. zł - podała spółka R&C Union w raporcie.

Wyniki I kwartału 2013 r. są istotnie lepsze od poprzednich okresów. Jak tłumaczy zarząd, spółka poprawiła swoje wyniki finansowe oraz ustabilizowała płynność finansową na bezpiecznym poziomie, po otrzymaniu wsparcia w postaci drugiej pożyczki od znaczącego akcjonariusza DGA SA. Spółka od roku prowadzi proces restrukturyzacji, głównie poprzez: optymalizację portfela lokalizacji - zamykanie lokali trwale nierentownych i zastąpienie ich lokalizacjami o wysokim potencjale generowania gotówki (w 2012 i 2013 roku zamknięto 7 lokali), oraz dostosowanie sposobu prowadzenia lokali do rodzaju i specyfiki konceptu (większość lokali pod koniec 2012 roku zostało przeniesionych na stałą opłatę franczyzową, co ograniczyło znacząco ponoszone straty z działalności). - Wdrażana od roku restrukturyzacja przyniosła spodziewane efekty, które widoczne są w istotnej poprawie bieżących wyników finansowych - dodano.

Na koniec I kwartału 2013 r. R&C UNION zarządzała siecią 15 restauracji i klubów (10 restauracji typu 'casual" - Sioux, 4 kluby muzyczne Lizard King, klub Fever). 8 lokali działało w formule franczyzowej, pozostałe w formule operatorskiej (w I kwartale 2012 było to odpowiednio: 14 lokali w formule operatorskiej i 8 lokale w formule franczyzowej). W styczniu 2013 roku zamknięta została restauracja Sioux w Centrum Handlowym Magnolia we Wrocławiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane