PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sieć salonów meblowych Agata usprawni logistykę

Autor: dlahandlu.pl 29 czerwca 2016 13:22

Sieć salonów Agata na początku 2017 roku uruchomi magazyn centralny, który pozwoli poszerzyć ofertę mebli i dodatków do aranżacji wnętrz dostępnych od ręki. To oznacza, że w przypadku tych produktów znacznemu skróceniu ulegnie czas oczekiwania na zamówienie przez klientów. Jednocześnie magazyny handlowe, funkcjonujące przy salonach, będą miały doskonałe zaplecze produktowe i możliwość szybkiego uzupełniania towarów, które zostaną sprzedane.

W tej chwili w sieci Agata funkcjonuje już 19 salonów, a kolejne inwestycje są na etapie przygotowania lub realizacji. Ta skala biznesu wymaga dobrego zaplanowania logistyki dostaw, tak by klienci otrzymywali zamówiony produkt bez zbędnej zwłoki. Tworzymy zatem miejsce, które będzie kolejnym elementem w łańcuchu dostaw i pozwoli zwiększyć liczbę kolekcji mebli dostępnych od ręki – powiedział Marek Gonsior, dyrektor ds. marketingu Agata S.A.

Nowe centrum logistyczne salonów Agata powstanie w Piotrkowie Trybunalskim. Zajmie powierzchnię 42 170 mkw., ale przewidziana jest możliwość rozbudowy do 50 000 mkw. Obiekt jest zlokalizowany na terenie Prologis Park II. Jest to Centrum Logistyczne oddalone ok. 40 km od Łodzi. Park leży w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych: autostrady A1/E75 oraz drogi nr 8/E67. Docelowo w magazynie znajdzie zatrudnienie ok. 100 osób, jednak będzie to proces dostosowany do faz rozruchu magazynu centralnego, który ma zyskać pełną funkcjonalność w sierpniu 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,09

  • Śr

    2,58

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane