Sieć supermarketów zaopatrzy się w sałatę wyhodowaną na farmie z oświetleniem LED

Autor: dlahandlu.pl 1 marca 2017 09:19

Uprawa będzie zaopatrywała jedną z największych europejskich sieci supermarketów w świeżą sałatę, wyhodowaną przy użyciu oświetlenia ogrodniczego LED.

Philips Lighting ogłosił, że Staay Food Group dostawca owoców i warzyw, buduje uprawę wertykalną w Dronten, w Holandii i korzysta z oświetlenia ogrodniczego Philips GreenPower LED. Uprawa będzie zaopatrywała jedną z największych europejskich sieci supermarketów i będzie służyła do testów i optymalizacji procesów dla przyszłych, jeszcze większych upraw.

Wertykalna farma o powierzchni 900m2 będzie miała ponad 3,000m2 powierzchni pod uprawę sałaty bez użycia pestycydów. Ponieważ wkrótce zaostrzone zostaną przepisy o dopuszczalnym poziomie pozostałości pestycydów w porcji sałaty, sklepy będą potrzebowały źródła wysokiej jakości produktu, wolnego od wszelkich pozostałości po środkach ochrony roślin.

„Nasi eksperci w centrum badawczym GrowWise, w Eindhoven testują rozmaite nasiona, żeby znaleźć najlepszą odmianę sałaty i zoptymalizować model uprawy zanim jeszcze uruchomiona zostanie cała farma” powiedział Udo van Slooten, dyrektor zarządzający w Philips Lighting, odpowiedzialny za rozwiązania LED dla ogrodnictwa.

„Produkcja sałaty w segmentach zainstalowanych wewnątrz pomieszczenia oznacza nie tylko wykluczenie pestycydów, ale też dużo mniejszą obecność bakterii, a więc wydłużoną przydatność produktu końcowego. Sałata pakowana jest w tym samym miejscu, w którym jest uprawiana, oszczędzamy więc również na transporcie” powiedział Rien Panneman, CEO w Staay Food Group. „Dzięki uniknięciu zmian pogodowych możemy utrzymać optymalne i stabilne środowisko produkcji tym samym zapewniając ciągłość dostawy produktu o takiej samej jakości."

Szukanie najlepszych odmian
Wim Grootscholten, dyrektor ds. marketingu i rozwoju biznesu w Rijk Zwaan powiedział: "Wierzymy, że wertykalne uprawy będą zyskiwać uznanie, bo w przyszłości coraz większa będzie społeczna i gospodarcza presja, aby produkować owoce i warzywa, jak na przykład sałata, bliżej konsumentów końcowych."

Jak dotąd, uprawy wertykalne stosujące oświetlenie LED były w Europie centrami badawczymi lub wyspecjalizowanymi produkcjami obsługującymi restauracje. Nowe przedsięwzięcie firmy Staay będzie pierwszą w Europie uprawą, która będzie działać komercyjnie i trafiać do handlu detalicznego. Farma zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8471

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane