PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sieci będą szukały sposobów na zminimalizowanie skutków nowego podatku

www.portalspozywczy.pl 29 maja 2015 14:56

Sieci będą szukały sposobów na zminimalizowanie skutków nowego podatku Na zdj. Andrzej Duda, fot. za andrzejduda.pl

Nie wszyscy w branży handlu detalicznego na wieść o wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich zareagowali spokojnie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że co najmniej jedna spośród największych sieci handlowych działających w Polsce zabiega o spotkanie z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości w celu przedyskutowania pomysłów partii.

Ponoć jednym z wariantów, jakie podmiot handlowy bierze pod uwagę na wypadek wprowadzenia zapowiadanego podatku, jest podział biznesu na kilka mniejszych spółek. Wszystko wskazuje więc na to, że wraz ze zbliżaniem się wyborów parlamentarnych na jesieni, poczucie niepewności w branży będzie rosło. Wszystkie – nie tylko zagraniczne - firmy handlowe analizują obecnie ewentualne konsekwencje wprowadzenia podatku obrotowego.

Czytaj również: Kancelaria Prezydenta RP: Ciężar nowego podatku sieci mogą przerzucić na polskich dostawców

Podatek od handlu detalicznego - kto ile może zapłacić

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ola - POTRAFISZ POLSKO :) 2015-06-01 16:17:02

  Jako polski przedsiębiorca bardzo świadomy złego wpływu obcego kapitału - uważam, że to ostatni moment aby uratować polską przedsiębiorczość i wskrzesić polską produkcję (nie tylko w FMCG, ale też polskie krawiectwo, moda, informatyzacja, technologia, motoryzacja itd.). DRODZY RODACY - JEŚLI CHCEMY SIĘ LICZYĆ NA ŚWIECIE TO MUSIMY TO ZROBIĆ. JEŚLI KAŻDY Z NAS CHCE WIĘCEJ ZARABIAĆ I GODNIE ŻYĆ NA SWOJEJ ZIEMI - MUSIMY TO ZROBIĆ :) Przynajmniej spróbujmy, ponieważ kolejne pokolenia mogą już nie mieć szansy żyć w Polsce. Obudźmy się i nie dajmy się już manipulować przez tzw. wujka z "ameryki". Jesteśmy zdolni do dbania o nasz dom - o POLSKĘ :) - to jest w Naszym interesie. To bardzo dużo pracy fizycznej, jak i w naszej mentalności - POTRAFISZ POLSKO :)

 • mario 2015-06-01 15:36:15

  Pan Prezydent RP ubolewa nad opodatkowaniem Sieci zachodnich, zasłaniając się naszymi sieciami że też stracą, kto się naszymi przejmuje jak obce kręcą,nasze to nasze i wara od nich, mówimy tylko o obcych cwaniakach. Dwa lata temu chciano dyskutować w Sejmie o tym jaki wpływ mają te obce sieci na naszymi małymi i średnimi przedsiębiorcami Sejm powiedział że nie jest tym tematem zainteresowany, dla przypomnienia :  Sejm nie jest zainteresowany wpływem wielkich sieci handlowych na małe przedsiębiorstwa

  W głosowaniach otwierających 67. posiedzenie Sejmu Izba miała zdecydować czy do porządku obrad zostanie włączona informacja Rady Ministrów w przedmiocie funkcjonowania dużych zagranicznych sieci handlowych w Polsce i ich wpływu na polskie małe i średnie przedsiębiorstwa.

  Informacja jednak nie została przedstawiona. W głosowaniu wzięło udział 369 posłów. Za głosowało - 177, przeciw - 189, wstrzymało się - 3, a 91 posłów nie głosowało.  W rozbiciu na poszczególne partie "za" głosowało: 1 poseł z PO, 103 z PiS, 29 z TR, 3 z PSL, 24 z SLD, 12 z SP i 5 niezależnych.  A wszyscy twierdzą że tak się troszczą o społeczeństwo, o Polską przedsiębiorczość. Te molochy wykończą wszystkich, handel i produkcję, czy to k...a nie widać. Z tym fantem trzeba coś zrobić, najlepiej wygonić skąd przyszli, a Biedronkę posypać azotoksem im prędzej tym lepiej.

 • NG. 2015-06-01 12:11:08

  Niestety ciemna masa nie potrafi zrozumieć, że inwestorów zdobywa się ulgami, a nie wprowadzając podatki. Sieci handlowe znajdą sposób na zminimalizowanie strat związanych z nowym podatkiem - zwolnią część ludzi, co robiły trzy osoby, będą robić dwie. Co z tego, że przybędzie bezrobotnych? Ważne, że do budżetu wpłynie jakaś kasa. To takie medialne...

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  10,29

 • Śr

  6,08

 • Min

  3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane