Sieci click&collect kluczowe dla logistyki w e-handlu

Autor: dlahandlu.pl 25 sierpnia 2015 11:54

Opublikowany niedawno raport agencji badawczej Apex Insight podkreśla, że sieci click&collect – zarówno te zautomatyzowane, jak i w postaci tradycyjnych punktów odbioru – są obecnie kluczowe dla obsługi procesu logistycznego produktów zakupionych w internecie.

Najważniejszym czynnikiem zwiększającym popyt na tego typu usługi jest dynamicznie zwiększająca się liczba paczek generowanych przez e-handel. W ciągu ostatnich 5 lat wartość zakupów internetowych na największych europejskich rynkach omawianych w raporcie uległa przynajmniej podwojeniu. W tym okresie liczba tradycyjnych placówek pocztowych istotnie spadła, a w niektórych krajach jest ich obecnie mniej niż punktów click&collect. W Wielkiej Brytanii czy Niemczech jest zdecydowanie mniej placówek i agencji pocztowych.

- Już dawno przewidzieliśmy wzrost znaczenia sieci click&collect w kontekście dostaw dla e-handlu. Kolejne raporty tylko potwierdzają to, co my wiemy od dawna – tradycyjne usługi wyraźnie tracą na popularności w związku ze zmieniającymi się oczekiwaniami klientów. Na rynku pozostaną tylko ci operatorzy logistyczni, którzy będą w stanie zaoferować usługi spełniające bieżące potrzeby konsumentów. Automatyzacja dostaw dla e-handlu to kierunek rozwoju, który niewątpliwie będzie miał wpływ na redukcję nierentownych placówek pocztowych. Widać to na powyższym przykładzie Wielkiej Brytanii, największym i najdojrzalszym rynku e-commerce w Europie, gdzie działa już 1000 naszych Paczkomatów InPost. Oprócz Brytyjczyków, z naszego rozwiązania korzystają także Włosi i Francuzi. Intensywnie pracujemy nad rozwojem usług paczkomatowych na pozostałych rynkach – nie tylko europejskich - wyjaśnia Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • kona 2015-08-26 09:14:01

  Ceny integera rosna sukcesywnie przez ostatnie miesiace i widac ze firma wraca do super formy

 • pokreq 2015-08-25 15:05:48

  prywatny operator ma środki i nie boi się ich użyc, wie jak inwestowac żeby kasa się zwracała.Poczta nie ma na siebie pomysłu. Zarzucili ambitnym planem ze w 5 lat 3 miliardy zwrócą do budżetu państwa ale każdy kto wie jak funkcjonuje struktura tego molocha...wie ze to gruszki na wierzbie

 • toldi 2015-08-25 14:57:14

  nie chce sie listonoszom pracowac to co sie dziwią, że zastępuje ich fala nowych, młodych ludzi, którzy rozwijają sie zawodowo i nie mają problemu z tym by wejsć nad drugie piętro i zostawić polecony a nie od razu awizo.  Nie wyobrazam sobie zeby przesyłki kurierskie miała dostarczac pocztaZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane