Sieci handlowe: Cięcia pracownicze to ostateczność, bo dobra załoga to sukces firmy

Autor: dlahandlu.pl 29 maja 2015 10:58

Na konferencji KPMG przedstawiciele sieci handlowych zastanawiali się, jak poprawić efektywność finansową w obecnych warunkach rynkowych. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że cięcie kosztów po stronie pracowników nie wchodzi w grę.

- Wszyscy dążą do poprawy efektywności, trwa walka o udziały w rynku. Co można zrobić? Na pewno skupić się na dobrym zarządzaniu marką oraz doborem asortymentu. Cięcia pracownicze to ostateczność, bo dobra załoga to sukces firmy - mówił Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding.

Robert Krzak, wiceprezes sieci Piotr i Paweł podkreślił, ze poprawa efektywności finansowej nie może się odbywać kosztem pracowników. - Cięcie kosztów po stronie pracowników nie wchodzi w grę, praca w handlu jest i tak słabo wynagradzana. Trzeba pracować nad logistyką, asortymentem, obniżką kosztów wewnętrznych.

Teresa Sienkiewicz, wiceprezes Bać-Polu podkreśliła, że dobra rekrutacja w handlu jest dziś niezwykle trudna. - Cięcie kosztów pracowniczych się nie sprawdza, duża rotacja nie sprzyja poprawie efektywności - mówiła.

Nicolas Jedraszak, prezes zarządu, Frisco.pl podkreślił, że branża e-commerce jest na innym etapie rozwoju. - Rośniemy bardzo szybko, zwiększa się wolumen sprzedaży. Pracujemy nad polityką cenową i marżą, największym kosztem po naszej stronie jest logistyka - wyjaśnił prezes Frisco.pl.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane