Sieci handlowe i branża spożywcza kształtują popyt na rynku magazynów

Autor: Rzeczpospolita 19 lipca 2012 08:47

To było dobre półrocze dla deweloperów magazynów. Zawarli wiele znaczących umów najmu. Ciągle budują nowe hale, ale już nie spekulacyjnie - pisze "Rzeczpospolita".

Zdaniem ekspertów od momentu, gdy klient zgłosi się do dewelopera, który posiada już działkę, hale mogą powstać w ciągu trzech-czterech miesięcy. Inwestycję wydłużają jednak formalności związane z postawieniem wielkich obiektów (zebranie niezbędnych decyzji i opinii). Nie odstrasza to jednak nowych inwestorów.

Bartosz Mierzwiak, wiceprezes w firmie Prologis w Polsce, która jest deweloperem powierzchni magazynowych, uważa, że widać stabilizację na rynku powierzchni dystrybucyjnych. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. firma wynajęła w Polsce 370 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Dziś popyt na hale jest głównie ze strony firm z sektorów mniej wrażliwych na koniunkturę, np. FMCG, branży spożywczej czy farmaceutycznej - czytamy w  "Rz".

Jego zdaniem największymi najemcami obiektów magazynowych pozostają jednak firmy logistyczne, sieci handlowe oraz sektor produkcyjny - czytamy w "Rz".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • bawsiezemna 2012-08-22 11:47:02

    Nie ma w tym nic zaskakującego - przecież od dawna to handel i spożywka wynajmuje większość magazynów. Po bazach Jartomu widać nawet, że zainteresowanie halami jest coraz większe, a to pozytywne - być może w końcu nadejdzie boom?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane