PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sieci handlowe masowo modernizują swoje markety

Autor: gazeta.pl 15 czerwca 2013 15:51

Na 381 działających w Polsce centrów handlowych 100 wymaga szybkiej modernizacji - wynika z ubiegłorocznych wyliczeń firmy analitycznej CB Richard Ellis. Te informacje wzięli sobie do serca przedstawiciele największych graczy - przebudowują i remontują swoje placówki m.in. E.Leclerc, Auchan czy Tesco - czytamy w serwisie pieniadze.gazeta.pl.

Remontu i modernizacji wymagają przede wszystkim te markety, które wybudowane zostały przed 2000 rokiem. W związku ze starzejącymi się sklepami na początku tego roku francuska sieć E.Leclerc zapowiedziała wielkie zmiany w swoich placówkach. Starsze sklepy mają systematycznie przejść gruntowny remont. Plany modernizacyjne pochłonęły większość środków sieci na inwestycje, dlatego w ubiegłym roku Francuzi nie otworzyli żadnego nowego sklepu. W 2013 roku E.Leclerc planuje za to otworzenie dwóch nowych placówek - w Kaliszu i Szczecinie.
Auchan, które czeka na decyzję UOKiK w sprawie przejęcia polskiego Reala, planuje także modernizację swoich obiektów, m.in. rozbudowę galerii handlowej w centrum handlowym Auchan w Gdańsku oraz przy Modlińskiej w Warszawie. Firma prowadzi także dwie inwestycje - wielkie centrum handlowe z hipermarketem w Bronowicach pod Krakowem, które ma zostać otwarte jeszcze w tym roku, oraz w Lublinie (otwarcie jest planowane na 2014 rok).
Niedawno Tesco zapowiedziało, że w ciągu najbliższych 6-7 lat chce wyremontować 50 swoich starszych hipermarketów. Niedawno firma zmodernizowała sklep przy Górczewskiej w Warszawie - według najnowszego wzoru Tesco Extra

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b. prac. 2013-06-17 18:55:42

  Oczywista oczywistość, postawili w 2000 roku blaszaki jak garaże a rosły one jak grzyby po deszczu to też ich-marketów żywotność dobiega końca ale tak było to zaplanowane stawiamy na 10 lat a później się zobaczy jak będzie duży cesch to ok zostajemy a jak taki sobie to sprzedajemy,zmieniamy firmę. Ale prawie wszystkie poza małymi sieciami (posiadającymi do 5-10 marketów te padły zagniecione przez konkurencję) pozostałe przetrwały i ABY NIE WYKAZYWAĆ ZYSKÓW (POCO ZAŁOGA MA MIEĆ OCHOTĘ NA PODWYŻKI)nagle zarządy wspaniałomyślnie modernizują się ładując w koszty uzyskane zyski!!! poco nimi dzielić się z pracownikami, przecież nadal w Polsce można robić kokosy!! Gdyby nie mieli tu interesu toby tak na siłę nie modernizowali się!!! bo eldorado bez podatków od zysków, tania niewolnicza siła pracownicza i liberalny rząd TUSKA no to pomalujmy,co nieco ulepszmy blaszaki i następne 10 lat czerpmy zyski ile się da!! ALE DO NASTĘPNYCH WYBORÓW - zachodnie markety muszą płacić podatki od zysków u nas w Kraju!!! wówczas tak nie będą powstawać jak grzyby po deszczu!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,55

 • Min

  1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane