PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sieci handlowe pomogą w zwiększeniu popytu na owoce i warzywa. Ustawa w przygotowaniu

Autor: dlahandlu.pl 8 sierpnia 2014 10:22

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki spotkał się 7 sierpnia z przedstawicielami Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji oraz dużych sieci handlowych w celu omówienia trudnej sytuacji na rynku owoców i warzyw wynikającej z wprowadzonego pzez Rosję embarga na niektóre polskie produkty tego sektora.

Minister zwrócił się do handlowców z prośbą o wspólne wypracowywanie rozwiązań prowadzących do umieszczenia na rynku krajowym i unijnym nadwyżek tych produktów, których z powodu rosyjskiego embarga nie będzie można z Polski wyeksportować. Jak informuje Ministerstwo, szczególnie pilnie należy podjąć działania odnoszące się do produktów niedających się długo przechowywać, jak np. papryki, kalafiorów i innych wczesnych odmian warzyw kapustnych.

Wskazano na konieczność poszukiwania zarówno doraźnych rozwiązań stabilizujących rynek oraz rekompensujących utracone dochody eksporterów i producentów żywności, jak również podejmowanie działań systemowych umożliwiających zarządzanie sytuacjami kryzysowymi, np. wprowadzenie systemu stosunków umownych i systemu wycofywania produktów z rynku.

Przedstawiciele handlu wyrazili wolę współpracy i zaoferowali pomoc we prowadzonych przez resort rolnictwa pracach legislacyjnych nad projektem ustawy o utworzeniu Funduszu Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2014-08-12 05:27:25

  Fajnie tylko czy ta sytuacja spowoduje spadek cen na półkach???? Nie bo sieci jak i pośrednicy zwęszyli zysk i będą jechali na dotychczasowych marżach. Znowu jak przy wszystkich urodzajach będzie po staremu. Cwany POHiD tylko pilnuje i pomaga dużym siecią zagranicznym bo to ich lobbysta!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  26,60

 • Śr

  18,02

 • Min

  13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane