PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sieci handlowe w Polsce stworzą nawet kilkanaście tys. nowych miejsc pracy

Autor: Wp.pl 7 lutego 2014 10:43

Biedronka w ciągu roku stworzy kilka tysięcy nowych miejsc pracy (nieoficjalnie mówi się o 9 tys.). Zatrudniać będą również Tesco, Kaufland i Lidl - informuje serwis Wirtualna Polska.

 2 tys. zł brutto - to najniższe wynagrodzenie w Biedronce. Sklepy cały czas poszukują kasjerów, kierowników sklepów. Potrzebni są też specjaliści do pracy w biurach dystrybucyjnych.

Najniższa płaca w sklepach Tesco to ok. 2 tys. zł brutto (1952 zł). Na taką pensję mogą liczyć osoby, które pracują od roku. 90 proc. pracowników Tesco pracuje w sklepach, 5 proc. w biurach i strukturach regionalnych, 5 proc. zajmuje się dystrybucją towarów do sklepów. Ta firma również cały czas zatrudnia pracowników. Obecnie najwięcej miejsc pracy powstaje w nowych sklepach i przy uruchamianych usługach. W Jeleniej Górze właśnie kończy rekrutację pracowników do serwisu Tesco Ezakupy. Wkrótce ruszy rekrutacja do nowego hipermarketu w Ostrołęce, gdzie pracę znajdzie ok. 140 osób - podaje wp.pl.

 

Około tysiąca nowych miejsc pracy w ciągu roku zamierza utworzyć sieć sklepów Kaufland. Tu też potrzebni będą pracownicy do obsadzenie różnych stanowisk - również kierowniczych. Firma szuka fachowców posiadających zróżnicowane kwalifikacje m.in. znających się na ekspozycji towaru i księgowości. Zarobki pozostają w zgodzie z miejscowym rynkiem pracy. Zasadą firmy jest oferowanie w każdym przypadku ponadprzeciętnego wynagrodzenia. Z forów internetowych wynika, że wynagrodzenie oscyluje wokół 1,9 tys. - 2 tys. zł (mówimy tu o najniższej pensji).

Zatrudniac będzie też Lidl. Jak mówi rzeczniczka firmy, wynagrodzenie kształtuje się na poziomie „wyraźnie wyższym od średniego wynagrodzenia w branży handlowej" (wg ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, pracownik szeregowy w sklepach mógł liczyć średnio na 1 970 zł) - czytamy w wp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,59

  • Śr

    2,70

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane