Sieci handlowe w zależności od kraju sprzedają towar różnej jakości

Autor: gazeta.pl 14 kwietnia 2011 09:32

Zawartość papryki w papryce jest różna w zależności od tego, w jakim kraju jest sprzedawana. Międzynarodowe firmy spożywcze wysyłają lepsze produkty do Niemiec i Austrii, a mieszkańcy Europy Środkowej dostają gorsze jakościowo jedzenie - pisze portal Euractiv, powołując się na badania przeprowadzone przez słowackie Stowarzyszenie Konsumentów.

Pod lupę słowackich inspektorów poszły napoje Coca-Coli, czekolada Milka, pieprz i papryka Kontanyi oraz kawy Nescafé Gold, Jacobs Kronung i Tchibo Espresso, kupione w ośmiu państwach: w Polsce, Czechach, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Niemczech, Austrii oraz na Węgrzech.

Tylko czekolada Milka była taka sama w każdym kraju. Pozostałe produkty znacznie się od siebie różniły, także pod względem jakości. Czerwona papryka sprzedawana w Austrii zawierała 140g ekstraktu z czerwonej papryki na kilogram. Ta sama papryka kupiona w Bułgarii miała 109,9 g papryki w papryce. W bułgarskim opakowaniu pieprzu było też więcej zniszczonych i połamanych ziaren. Coca-cola ze Słowacji, Bułgarii i Rumunii była słodzona tańszym słodzikiem, zrobionym z kukurydzy. Ten sam napój sprzedawany w Polsce, Austrii i Niemczech miał w sobie droższą sacharozę. - Produkty o gorszej jakości były przeznaczone dla tak zwanych "nowych państw członkowskich". Nigdy nie zdarzyło się, żeby gorszy produkt trafił do sklepu w Niemczech lub w Austrii - mówi Miloš Lauko, prezes stowarzyszenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane