PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sieci handlowe zachęcają deweloperów do budowy nowych centrów handlowych

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 13 lutego 2012 09:56

W Polsce wciąż jest miejsce na nowe centra handlowe. Będą powstawały nie tylko w zupełnie niezagospodarowanych pod tym względem małych miastach, lecz również w dużych metropoliach. Z wyliczeń i prognoz CB Richard Ellis, firmy zajmującej się doradztwem na rynku nieruchomości komercyjnych, wynika, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat liczba centrów handlowych w Polsce się podwoi. To oznaczałoby, że pod koniec dekady będzie ich ponad 700 - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Rosnące zapotrzebowanie na nowe galerie to efekt rozwoju miast i rozszerzania się ich granic. W ten sposób na ich obrzeżach powstaje miejsce na nowe centra handlowe - pisze "DGP".

Inwestycje są też wymuszane przez sieci handlowe. Te, które dopiero wchodzą na nasz rynek, są zainteresowane debiutem w największych miastach i atrakcyjnych miejscach. Na razie mogą liczyć na salony "z odzysku".

Nowych lokali oczekują też działające już u nas sieci odzieżowe, obuwnicze czy gastronomiczne. Większość z nich ma ambitne plany rozwoju. Skarżą się, że ogranicza je brak nowych lokali handlowych - pisze dziennik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane